Dzieciniec Teatralny - sierpień

#TychyNaLato

Jesteśmy na półmetku wakacyjnych warsztatów teatralnych, które realizujemy w Teatrze Małym pod hasłem „Dzieciniec Teatralny". Spotykamy się w każdą niedzielę o godz. 12:00 na warsztatach tematycznych, które stanowią teatralny element projektu #TychyNaLato.

W sierpniu zapraszamy na:

- Rodzinną, improwizowaną akcję twórczą „sztuka bycia nieprzygotowanym" z udziałem Grupy „Lipny Barszcz" w składzie: Mateusz P. Barczyk, Adam Lip (8 sierpnia, godz. 12:00 – 14:00)

- Teatralną grę terenową „Co w kulisie piszczy", którą zrealizują pracownicy Teatru ( 15 sierpnia, godz. 12:00 – 14:00). Trzeba będzie odnaleźć zagubione rekwizyty, kostiumy czy fragmenty scenariusza.

- Warsztaty teatralne „Jaką rolę odegrasz w teatrze świata?", które poprowadzą aktorzy OtoTo Teatru: Agnieszka Kulińska i Mateusz Kowalski (22 sierpnia, godz. 12:00 – 14:00), gdzie podczas wspólnej, kreatywnej zabawy na dziedzińcu teatralnym wejdziemy w świat żywiołów natury. Odkryjemy: Jaką moc ma kropla wody? Jaka siła tkwi w ziarenku piasku? Czy da się przytulić cały świat? Co łączy nas z naturą i jaką rolę odgrywamy na świecie?

- Spektakl teatralny „Czy umiesz gwizdać, Joanno?" w wykonaniu artystów Teatru Lalek Guliwer. Przedstawienie jest sceniczną adaptacją książki Ulfa Starka – jednego z najbardziej cenionych szwedzkich autorów literatury dla dzieci.

W kameralnym spektaklu na dwójkę aktorów poznajemy pełną przygód historię o przyjaźni ponad pokoleniami. W tej wyjątkowej opowieści zwykłe chwile radości i skromne szaleństwa sprawiają, że świat wokół bohaterów nabiera barw, a kiedy nadchodzi czas rozstania, pozostają wspomnienia. Wspomnienia o tym, jak dobrze razem puszczać latawce, uczyć się gwizdać, wspinać się na drzewa i rwać czereśnie.

Małgorzata Wawak
Teatr Mały Tychy
5 sierpnia 2021
Wątki
Lato 2021

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...