Dziękujemy wszystkim za wyjątkowy wieczór

"Woyzeck" - reż. Grzegorz Jaremko - TR Warszawa

Z radością informuję, że sobotni premierowy pokaz rejestracji spektaklu „Woyzeck" w reżyserii Grzegorza Jaremki oglądało w jednym momencie niemal 2000 osób. Szacujemy, że w ciągu 5 godzin udostępnienia spektaklu w Internecie oglądalność przedstawienia wynosiła między 4000 a 5000 osób. Dziękujemy wszystkim za spędzenie tego wyjątkowego wieczoru razem z zespołem TR Warszawa!

Podziękowania składamy też darczyńcom i darczyńczyniom Fundacji im. Danuty Szaflarskiej, dzięki którym spektakl został zrealizowany.

Członkami i członkiniami Fundacji są sympatycy i wierna publiczność TR Warszawa, którzy z własnej inicjatywy i miłości do teatru stworzyli fundację wspierającą kulturę teatralną i rozwój programu TR Warszawa.

W najbliższą sobotę, 4 kwietnia o godzinie 19:00 zapraszamy na kolejny specjalny premierowy pokaz rejestracji jednego z najnowszych spektakli TR Warszawa – „Innych ludzi" Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Spektakl dostępny będzie na naszym profilu na Facebooku oraz Vimeo przez jeden wieczór.

Znalezienie teatralnego języka do „Innych ludzi", dla ich pokracznych polifonii i kakofonii nie mogło być łatwe, ale udało się- spektakl Grzegorza Jarzyny formalnie plasuje się gdzieś między teatrem, filmem i elektrowstrząsami. (...) Wielkie brawa dla Yacine Zmit i Marii Maj, i wszystkich!!! Ryje beret. – Tak napisała na swoim profilu na Facebooku Dorota Masłowska po obejrzeniu „Innych ludzi" w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Miejscem akcji, a zarazem zbiorowym bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu i depresji metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i emigrantów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces.

Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hiphopowca. Razem z nim wyruszamy w podróż w głąb miasta, konfrontując się z różnymi środowiskami i społecznymi klasami, od celebrytów po parkingowych meneli i od lokatorów śródmiejskich apartamentów po mieszkańców peryferyjnych blokowisk.

„Inni ludzie" to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do „innych".

W spektaklu występują m. in.: Marcin Czarnik, Cezary Kosiński, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska, Michał DJ B Olszański oraz Małgorzata Bela, Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Dobromir Dymecki, Michał Fajbusiewicz, Monika Frajczyk, Roma Gąsiorowska, Mateusz Górski, Tomasz Karolak, Grzegorz Laszuk, Lech Łotocki, Monika Olejnik, Michał Olszański, Maja Ostaszewska, Sebastian Pawlak, Piotr Rogucki, Andrzej Seweryn, Paweł Smagała i Wojciech Sokół Sosnowski.

Premiera spektaklu odbyła się 15 marca 2019 roku na scenie TR Warszawa/ATM Studio. Spektakl został wyróżniony dwiema nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia: nagrodą w kategorii Najlepsza muzyka przyznaną zespołowi pod inspirującym kierownictwem Piotra Kurka i Krzysztofa Kaliskiego, pracującemu nad warstwą muzyczną przedstawienia – Michałowi DJ B Olszańskiemu (DJ/VJ live, producent bitów), Bartoszowi Kruczyńskiemu (producent bitów), Arkowi RAS Sitarzowi (przygotowanie wokalne), Rafałowi Grobelowi, Wojciechowi Sokołowi Sosnowskiemu (konsultacja muzyczna), Maciejowi Szymborskiemu (reżyseria i realizacja dźwięku) i Łukaszowi Falińskiemu (realizatorzy dźwięku); oraz zespołową nagrodą w kategorii Najlepsze multimedia dla Radka Ładczuka (zdjęcia), Julii Nędzyńskiej (animacje), Macieja Chorążego (ilustracje), Adriena Cognaca (grafika), Luki Rayskego (liternictwo), Anny Axer-Fijałkowskiej (kostiumy i charakteryzacja), Jerzego Szelewicza (montaż dźwięku) oraz Łukasza Jary i Adriana Hutyriaka (realizatorzy wideo), Aleksandra Prowalińskiego (reżyseria światła), Adriena Cognaca, Piotra Czarneckiego, Krzysztofa Fischera, Wiktora Zmysłowskiego, Aleksandry Żwan (montażyści), Krystyny Czubówny, Michała Nogasia, Jerzego Sosnowskiego (lektorzy) oraz Michała DJ B Olszańskiego (DJ/VJ na żywo).

Anna Szałas
Materiał TR Warszawa
30 marca 2020
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia