Dzieło małych i młodych twórców

"Drzewo dzieci" - Teatr "Baj Pomorski"

"My sadzimy na tej scenie
Małe ziarenko marzenia
Zakiełkuje i wyrośnie wielkie
DRZEWO DZIECI!- świat się w bajkę zmienia!!!"

HTML clipboardW najbliższą sobotę i niedzielę (22.08.09 i 23.08.09) o godzinie 15:00 będzie można zobaczyć marzenia dzieci przeniesione na scenę teatralną przez 50 uczestników półkolonii „Lato w teatrze”. Przedstawienie „Drzewo dzieci” to całkowicie autorskie dzieło małych i młodych twórców, którzy przez dwa tygodnie pracowali w Baju Pomorskim niczym prawdziwi twórcy teatralni.

Główną inspiracją przedstawienia były dziecięce marzenia, sny, obrazy z wyobraźni. Ożywają one przed widzami w sposób magiczny m. in. za pomocą światło-cieni, teatru fluorescencyjnego, pantomimy, gry scenicznej i aranżowanej na żywo muzyki. W przedstawieniu spotkamy m.in. Kopciuszka, Pajaca, Krokodyla, Króla Pomidora, latające krzesło i wiele niezwykłych postaci oraz przedmiotów. Warto zobaczyć jak kiełkuje ziarenko marzenia w Teatrze Wyobraźni, którzy w Baju Pomorskim stworzyli uczestnicy półkolonii teatralnych.

Premiera przedstawienia odbyła się 16 sierpnia 2009. Spektakl prezentowany będzie jeszcze w dniach 29 i 30 sierpnia o godz. 15:00.

Projekt był finansowany przez Instytut Teatralny w Warszawie.

Marzenna Wiśniewska
Materiały Teatru
19 sierpnia 2009

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia