Dzień dziecka w Operze: studnia, strażacy, Wajrak

Atrakcje dla najmłodszych

Moc atrakcji dla wszystkich dzieci – tych najmłodszych i najstarszych – przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka. 1 czerwca w Operze będzie można spotkać strażaków, obejrzeć spektakl „Studnia” i posłuchać pięknej muzyki przeplatanej opowieściami Adam Wajraka.

Już w najbliższą niedzielę w Operze i Filharmonii Podlaskiej będziemy wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka. Oto harmonogram wydarzeń planowanych na 1 czerwca:
O godzinie 11.00 spektakl „Studnia"
Scenariusz spektaklu „Studnia" powstał w oparciu o baśń Hansa Christiana Andersena. 17 żab, 17 kur, 2 koguty, kot i gąsienica opowiadzą historię o przyjaźni. W przedstawieniu wykorzystano elementy teatru cieni, który jest grany na dużym ekranie o wielkości 3,5m x 5m. W widowisku biorą udział dzieci z grup teatralnych MiniAmulet z WOAK w Białymstoku.
Instruktorem oraz autorem przedstawienia jest Małgorzata Sienkiewicz.

Miejsce: Scena Kameralna, ul. Odeska 1, bilety: 7zł normalny, 5zł ulgowy

Między 12.00 i 15.30 Straż Pożarna na Odeskiej, czyli Dzień Dziecka pełen gorących atrakcji.
Strażacy nie tylko zaprezentują swój sprzęt, ale też przeprowadzą pokazowe akcje ratownicze i ewakuacyjne. Zobaczyć będzie można m.in. jak wygląda poprawnie wykonana pierwsza pomoc, czy symulację ewakuacji w pożarze. Nie zabraknie kaskaderów, a miejsce wydarzeń zobowiązuje także do pojawienia się akcentów muzycznych.
Wydarzeniom towarzyszyć będą quizy i zawody z atrakcyjnymi nagrodami.

Miejsce: Plac przed wejściem głównym OiFP, wstęp wolny

16.00 Koncert familijny: Muzyczny Świat Zwierząt z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka z udziałem Adama Wajraka
Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Grzegorza Berniaka, wraz z pianistkami Kariną Komenderą i Anną Krzysztofik-Buczyńską, wykonają słynny „Karnawał zwierząt" („Le Carnaval des animaux") C. Saint-Saënsa.
Podczas koncertu wystąpi także znany miłośnik przyrody - Adam Wajrak, który swoimi barwnymi opowieściami, wprowadzi gości w niesamowity świat zwierząt.

Miejsce: Amfiteatr OiFP, ul. Odeska 1, bilety: 35zł normalny, 28zł ulgowy, 20zł studencki, 15zł szkolny, 15zł wejściówka normalna, 10zł wejściówka ulgowa

(-)
Materiał Opery
29 maja 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...