Dzień Dziecka w teatrze

święto dzieci w Częstochowie

Z okazji Dnia Dziecka Teatr Mickiewicza proponuje najmłodszym widzom teatralne spotkanie z najsłynniejszymi postaciami zamieszkującymi karty polskiej literatury dziecięcej. Będzie zatem Słoń Trąbalski, Pan Hilary i Stefek Burczymucha - bohaterowie spektaklu "Lokomotywa II".

Po każdym przedstawieniu weekendowym zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na poczęstunek. Będzie również możliwość zrobienia zdjęć z wolontariuszami teatru, przebranymi w bajkowe kostiumy.

Czy spotkaliście już w Częstochowie Słonia Trąbalskiego? A może widzieliście dziś małpę w kąpieli lub Kaczkę Dziwaczkę? Czy Waszą drogę przebiegł dziś Stefek Burczymucha albo Pan Hilary, który po raz kolejny zgubił okulary...? Jeżeli nie- nic straconego! W częstochowskim Teatrze będziecie mieli szansę spotkać się z tymi i wieloma innymi postaciami, które zamieszkują karty klasyki literatury dziecięcej. Zamierzamy zabrać Was w podróż przez szalony plac zabaw, na którym wszystko będzie możliwe - w piaskownicy zatańczy igła z nitką, na zjeżdżalni pojawi się spóźniony słowik, a pod kolorowym parasolem i na trzepaku... No właśnie? Co tam się wydarzy? Czyżby miała przejechać tamtędy lokomotywa z Julianem Tuwimem, Marią Konopnicką, Janem Brzechwą i Aleksandrem Fredro?

"Lokomotywa" (na zdjęciu) to spektakl dla dzieci i rodziców. Najwyższej klasy literatura jest też świetnym materiałem scenicznym- to, co na kartce wydaje się zwyczajną historią, ożywione na scenie zabierze Was w barwną podróż do krainy wyobraźni. Pomoże w tym muzyka przygotowana przez Tomasza Gębalę. Czy wszyscy są już na pokładzie? Odjazd!

Spektakl wyreżyserował Mariusz Szaforz, a wystąpią aktorzy Teatru Solskiego z Tarnowa.

Czas trwania - 60 minut

***

Dzień Dziecka w Teatrze:

01.06.13 r. (sobota), godz. 15.00 i 17.30 - bilety - 25 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet dla dzieci do lat 12)

02.06.13 r. (niedziela), godz. 11.00 i 17.00- bilety - 25 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet dla dzieci do lat 12),

dzieci do lat 3 (siedzące na kolanach rodziców) wchodzą do teatru na podstawie zakupionej wejściówki w cenie 5 zł.

(-)
Materiał Teatru
28 maja 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia