Dzień Dziecka w Teatrze Dramatycznym

„Pippi Pończoszanka” - reż. Agnieszka Glińska

Dzień Dziecka w Teatrze Dramatycznym świętujemy „Pippi Pończoszanką”. Gramy od 1 do 4 czerwca. To ostatnia szansa, by zobaczyć głośny spektakl Agnieszki Glińskiej wg powieści Astrid Lindgren, a Dominikę Kluźniak w roli rezolutnej piegowatej Pippi.

Oto Pippi: ma dziewięć lat, marchewkowe włosy i mnóstwo piegów. Mieszka w Willi Śmiesznotce całkiem sama, nie licząc małpki Pana Nilssona i konia. Jej mama nie żyje, a tata, kapitan Pończocha, zaginął na morzu. Jednak Pippi, najsilniejsza dziewczynka na calutkim świecie z torbą pełną złotych monet, doskonale sobie radzi bez pomocy dorosłych. A jej kolejne przygody rozśmieszą do łez zarówno dzieci jak i dorosłych.

- Odkąd zobaczyłam ją w biało-czarnym telewizorze w serialu, a potem dostałam w ręce książkę, Pippi stała się częścią mojego życia – mówiła Agnieszka Glińska w jednym z wywiadów. A o odtwórczyni tytułowej roli pisano: „naturalnie rudy, krągły, piegowaty krasnoludek o mlecznej cerze - jest tak przekonująca w roli Pippi, że wręcz trudno ją sobie wyobrazić w poważnych rolach, które grywa na deskach Teatru Dramatycznego. Nie mizdrzy się, nie kokietuje publiczności, śmiga po scenie, jakby miała bateryjkę Duracell - prawdziwy żywioł i zuchwała odwaga."

(-)
Materiał Teatru
31 maja 2013

Książka tygodnia

Mewa. Egzemplarz reżyserski Krystiana Lupy
Akademia Sztuk Teatralnych
Krystian Lupa

Trailer tygodnia