Dzień Otwarty Opery Krakowskiej

Praca instytucji z różnych perspektyw

W sobotę 8 grudnia 2012 roku Opera Krakowska ponownie zaprosi swoich widzów na Dzień Otwarty. Tym razem budynek przy ul. Lubicz 48 zostanie podzielony na 4 strefy: sceny, spotkań, scenografa i garderoby.

Każda z nich przedstawi świat opery z innej strony, dzięki czemu nasi goście będą mieli niepowtarzalną okazję poznać pracę instytucji, widzianą z różnych perspektyw.

Strefa sceny to głównie pokazy. Na Dużej Scenie odbędzie się otwarta próba Koncertu Sylwestrowego w wykonaniu Orkiestry Opery Krakowskiej, którą poprowadzi Tomasz Tokarczyk. W tym samym miejscu będzie można uczestniczyć w otwartej próbie reżyserskiej "Małego Lorda" z udziałem Janusza Szydłowskiego. Studio Baletowe podczas pokazu na Antresoli zaprezentuje umiejętności swoich uczniów.

W strefie spotkań (Sala Kameralna) będzie można poznać odtwórczynie partii Adiny w operze "Napój miłosny" G. Dionizettiego - Katarzynę Oleś-Blacha, Iwonę Sochę i Joannę Woś oraz reżysera spektaklu Henryka Baranowskiego. Artyści Opery Krakowskiej będą malowali świąteczne bombki. Przekażemy je na aukcję, która odbędzie się w Operze Krakowskiej podczas koncertu charytatywnego "Kolęda nadziei" (17.12 br.).

W strefie garderoby nasi goście będą mogli przymierzyć stroje, nakrycia głowy ze spektakli naszego teatru oraz poddać się profesjonalnej charakteryzacji.

W strefie scenografa odbędą się warsztaty plastyczne z możliwością przyozdobienia własnej bombki świątecznej oraz pokazy projektów scenografii do spektakli Opery Krakowskiej.

Po raz pierwszy organizujemy konkurs fotograficzny dla uczestników Dnia Otwartego. Jego hasło to - "Jak widzę operę?". Zdjęcia konkursowe mają przedstawiać teatr, widziany oczyma naszych gości. Chętnych prosimy o przesyłanie prac konkursowych w terminie do 31 grudnia 2012 r. na mail: marketing@opera.krakow.pl. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają zaproszenia na spektakle Opery Krakowskiej, a ich zdjęcia opublikujemy na stronie głównej www.opera.krakow.pl.

Podczas Dnia Otwartego zaprosimy Państwa także do zwiedzania gmachu teatru oraz do udziału w warsztatach ruchu i muzyki. Na Antresoli będzie można oglądać wystawę "Marcella Sembrich-Kochańska. Zapomniana Primadonna" autorstwa Juliusza Multarzyńskiego. W aneksie kinowym w hollu kasowym zaprezentujemy fragmenty najpiękniejszych inscenizacji Opery Krakowskiej.

Wejściówki na poszczególne wydarzenia do odbioru w Kasie Opery od 24 XI br. od godz. 10.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki na każde wydarzenie.

SZCZEGÓŁOWY PLAN DNIA OTWARTEGO:

 Otwarta próba Koncertu Sylwestrowego w wykonaniu Orkiestry Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka, Duża Scena godz. 10.00-11.30 (wstęp za okazaniem wejściówek)

 Pokaz Studia Baletowego, Antresola godz. 11.00

 Otwarta próba reżyserska "Małego Lorda" z udziałem reżysera Janusza Szydłowskiego, Duża Scena godz. 12.00-13.30 (wstęp za okazaniem wejściówek)

 Spotkanie z odtwórczyniami partii Adiny w "Napoju miłosnym" - Katarzyną Oleś-Blacha, Iwoną Sochą i Joanną Woś oraz reżyserem Henrykiem Baranowskim, Sala Kameralna godz. 14.00 (wstęp za okazaniem wejściówek)

 Zwiedzanie gmachu Opery Krakowskiej - grupy w godzinach godz. 10.30, 12.30, 13.30, 15.30 (wstęp za okazaniem wejściówek)

 Malowanie bombek świątecznych przez Artystów - Antresola/ Kawiarnia Operowa, godz. 13.00

oraz w godzinach 10.00 - 15.00

 warsztaty plastyczne (Antresola)

 warsztaty ruchu i muzyki (Antresola)

 możliwość charakteryzacji, przymierzania strojów i nakryć głowy (holl kasowy)

 aneks kinowy (holl kasowy)

(-)
Materiał Opery
8 grudnia 2012

Książka tygodnia

Trailer tygodnia