Dziś koncert dla Andrzeja Strzeleckiego

Koncert in memoriam Andrzeja Strzeleckiego

Wydarzenie zrzeszające muzyków i aktorów, na których życie wpłynął artysta, odbędzie się w poniedziałek na Scenie Relax w Warszawie. Dochód z koncertu przeznaczony będzie dla studentów Akademii Teatralnej, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji zdrowotnej.

Reżyser, aktor teatralny i filmowy, pedagog, w latach 2008-2016 rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie prof. Andrzej Strzelecki zmarł 17 lipca w wieku 68 lat.

Koncertu będzie można wysłuchać w poniedziałek o godz. 18.00 i o godz. 20.30 na Scenie Relax w Warszawie. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to "wydarzenie zrzeszające muzyków i aktorów, na których życie artysta wpłynął w niepodważalny sposób – wszystkich inspirował do działań, rozbudzał i podtrzymywał ich talenty, a niektórym nawet... wyprostował życiorysy".

Jak dodano, "początkowo, koncert miał pomóc Profesorowi, Rektorowi i Przyjacielowi, zgromadzić kwotę niezbędną do kosztownego leczenia". "W wyniku wydarzeń, na które najsilniejsi z silnych nie mają wpływu, zmieniły się założenia koncertu, ale ukochani przez Andrzeja Strzeleckiego absolwenci Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie postanowili zaśpiewać mimo wszystko. Przygotowują wydarzenie, które da świadectwo tego, jak ważną postacią był dla nich Profesor Andrzej Strzelecki" – podkreślono.

Wskazano, że "żywiołowa energia, talent i zaangażowanie wykonawców będzie niewątpliwym atutem tego niezwykłego wydarzenia podczas sierpniowego wieczoru na Scenie Relax".

W trakcie koncertu będzie można usłyszeć m.in. piosenki do słów Andrzeja Strzeleckiego, Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Klenczona z muzyką Marka Stefankiewicza i Seweryna Krajewskiego.

Kierownictwo muzyczne sprawować będzie Marek Stefankiewicz. Za aranżacje odpowiadają: Marek Stefankiewicz i Grzegorz Piotrowski, a za produkcję Aleksandar Milićević.

Na koncercie wystąpią: Ewelina Bator, Katarzyna Dąbrowska, Dominika Kachlik, Małgorzata Majerska, Karolina Piwosz, Lidia Pronobis, Ewa Prus, Julia Szewczyk, Marta Wągrocka, Jakub Hojda, Marcin Januszkiewicz, Piotr Kruszewski, Aleksandar Milićević, Hubert Paszkiewicz, Kamil Studnicki, Jakub Szyperski i Hubert Zapiór.

Dochód z koncertu w całości przeznaczony będzie na fundusz pomocy im. prof. Ryszardy Hanin dla studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji zdrowotnej.

Bilety (40–60 zł) można nabyć za pośrednictwem portalu eBilet: https://bit.ly/KONCERT_IN_MEMORIAM.

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 508-777-390.

Poinformowano, że bilety zarezerwowane telefonicznie należy odebrać pół godziny przed rozpoczęciem koncertu.

Katarzyna Krzykowska
Kurier PAP
3 sierpnia 2020

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia