Dziś na "HartOFFaniu Teatrem"

"Niunia" - reż. Natalia Fijewska-Zdanowska - Teatr Młyn w Warszawie

19 października z cyklu HartOFFanie Teatrem pierwszy spektakl "Niunia" Teatru Młyn z Warszawy.

HartOFFanie Teatrem - wieczór 52

"Niunia" - Teatr Młyn (Warszawa) oraz spotkanie z zespołem

Niunia to młoda dziewczyna po studiach. Rodzice zadbali o jej wykształcenie - języki, basen, fakultety, dodatkowe lekcje, dwa kierunki studiów, teraz oczekują stałego zatrudnienia, ułożonego życia i... wdzięczności. Dwudziestokilkuletnia Niunia ma wszystko, a jednocześnie pogrąża się w depresji. Próbuje żyć w zgodzie ze współczesnymi ideałami samorealizacji i "bycia sobą". Razem z bohaterką obijamy się o mieszczańskie ściany jej rodzinnego mieszkanka, ambitnych i sztywniackich rodziców, pierwszą pracę w biurze, którą załatwił tatuś, piwnicę cafe offowa, pełną pseudopoetów pozerów, a w końcu trafiamy do nowoczesnej firmy prowadzonej przez tajemniczą bizneswoman. Twórcy przedstawienia pytają, czy zadanie, które postawiła przed sobą Niunia jest wykonalne? Jak można "być sobą" w świecie, w którym jednocześnie trzeba "być kimś", w którym off stał się modnym mainstreamem, a mainstream udaje, że jest offem, w którym prawdziwa bizneswoman jest zwykłą burdelmamą, a trampki i meble z Ikei mają wszyscy od artysty po menagera. Czy w tej rzeczywistości bunt jest jeszcze możliwy? I czy możliwa jest miłość?

"Niunia" to spektakl utrzymany w konwencji z pogranicza musicalu i kabaretu. Zabawne teksty, wartka akcja, świetna muzyka i sprawna choreografia sprawiają, że spektakl ogląda się jednym tchem, choć zawiera on jednocześnie pełną goryczy refleksję nad dzisiejszą Polską rzeczywistością.

"Niunia" to pierwszy po dłuższej przerwie spektakl zrealizowany wspólnie przez siostry Fijewskie, tym razem we współpracy z Adamem Krawczukiem z Teatru Montownia.

Spektakl dla widzów od lat 15tu.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami spektaklu, które poprowadzi zaproszony przez twórców przedstawienia moderator - psycholog.

http://scena.fundacjamlyn.pl/

http://www.tvpoludnie.pl/aktualnosci/384/trzy-siostry-i-niunia-w-teatrze-mlyn

Cykl:

HartOFFanie Teatrem to cykl prezentacji spektakli zrealizowanych przez niezależne zespoły teatralne. To zarazem swego rodzaju zderzenie przedstawień prezentujących różne teatralne poetyki oraz zespołów już uznanych i cieszących się renomą, z młodymi utalentowanymi grupami, którym pragniemy dać szansę prezentacji. HartOFFanie Teatrem to niepokorne zjawiska, idące pod prąd tendencje. Najodważniejsze tematy i interesujące realizacje. Niebanalne spotkania z twórcami.

Projekt HartOFFanie Teatrem jest dofinansowany ze środków MKiDN jako część projektu "Każda żyrafa prowadzi do teatru. Alternatywnego".

Czas: 19 października, godz. 18.00, 60 min. spektakl, ok. 30 min. spotkanie

Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1, Sala ToTu

Ceny biletów:

normalny: 20 zł (normalny)

ulgowy: 15 zł (ulgowy)

grupowe: 10 zł

(-)
Materiał Teatru
19 października 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...