Dziś ruszają zapisy na Warsztaty Tańca Współczesnego

I Dancing Poznań

Już dziś ruszają zapisy na XVII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego w ramach "Dancing Poznań 2010".

15 maja o godz. 12.00 rozpoczyna się tradycyjna gorączka zapisów na organizowane przez Polski Teatr Tańca - Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego. W tym roku na uczestników czeka 3000 miejsc na kursach w 58 technikach i stylach tańca. Zapisy wyłącznie drogą internetową: www.ptt-poznan.pl
Polski Teatr Tańca zaprasza do Poznania w dniach 14-21 sierpnia 2010 na XVII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i VII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca, które od tego roku, zachowując swoją autonomię programową, przebiegać będą pod wspólnym tytułem „Dancing Poznań”. Warsztaty jako komplementarna forma kształcenia i sposób na wyrażenie siebie są znane na całym świecie od kilkudziesięciu lat. Przedsięwzięcie organizowane przez Polski Teatr Tańca ma specyficzną, opartą na wieloletnim doświadczeniu, logistykę, która uwzględnia liczne, także poza taneczne aspekty uczestniczenia w Warsztatach.

Na użytek naszych gości powstał słownik terminów z zakresu tańca współczesnego, na stronach www.ptt-poznan.pl można również zapoznać się z biogramami pedagogów. Akredytowani uczestnicy Warsztatów mogą liczyć na nocleg w pokojach o różnym standardzie i cenie (w domach akademickich), opiekę medyczną i rehabilitacyjną, otrzymują także specjalny informator zwany
"Tanecznikiem", który zawiera plan zajęć, ważne komunikaty, mapkę poszczególnych obiektów, w których odbywają się zajęcia, wiadomości
turystyczne, gastronomiczne, komunikacyjne etc. Studio Polskiego Teatru Tańca podczas Warsztatów działa też "sklepik" z ubraniami do ćwiczeń, butami do tańca (np. flamenco), akcesoriami i literaturą.

Poza typowymi zajęciami warsztatowymi uczestników czekają wystawy fotografii, cykliczne spotkania „Rozmowy o tańcu” i „Kino non stop” oraz spektakle Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca, który w roku 2010 nosi tytuł „Chopin i jego przyjaciele  Inspiracje”. W ramach Festiwalu na trzech scenach zagrają artyści z całego świata, reprezentujący nowy sposób myślenia o tańcu teatralnym.  W tym roku uczestnicy Warsztatów będą mięli okazję zobaczyć teatry tańca z Francji, Norwegii, Niemiec i Japonii a także grupy z Polski, w tym gospodarzy Festiwalu - Polski Teatr Tańca.

W Warsztatach może wziąć udział niemal każdy, nie ma ograniczeń dotyczących wieku, ani stopnia przygotowania ruchowego. Zajęcia odbywają się na trzech poziomach zaawansowania. Nawet dla dzieci 4-8 letnich przygotowane są specjalne grupy zajęć, podczas których ukierunkowanie ruchowe połączone jest z zabawą. Uczestnicy samodzielnie dokonują wyborów dotyczących techniki, pedagoga, grupy i godzin zajęć. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą internetową i rozpoczynają się 15 maja o godz. 12:00. Zapisy do poszczególnych grup trwają do momentu wyczerpania limitu miejsc. W tegorocznym programie Warsztatów pojawiają się nowości m.in. dancehall, yrical hip hop, body balans, flamenco castanets, awaking body conditioning. Zapisy od 15 maja godz.12.00 wyłącznie przez Internet szczegółowy program Warsztatów i Festiwalu, opisy technik i biogramy pedagogów itp.) 

"Dancing Poznań" to 58 technik i stylów tańca, 56 pedagogów z całego świata, co roku 3000 miejsc na warsztatach, 19 spektakli na 3 scenach, „Dancing Pasage” w Pasażu Kultury, wystawy fotograficzne, „Rozmowy o tańcu”, „Kino non stop”.

(-)
Materiały Organizatora
15 maja 2010

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...