"Dziwna para" czyli Żak i Barciś w Koszalinie

"Dziwna Para" - reż. Wojciech Adamczyk - Teatr Capitol, Warszawa

Cezary Żak i Artur Barciś to zgrany komediowy duet. Od lat panowie bawią nas w serialach "Miodowe lata" czy "Ranczo". Teraz bawić będą na żywo! Już niedługo będziemy mieli okazję podziwiać ten niezwykły na deskach koszalińskiego teatru w sztuce "Dziwna para" Neila Simona.

W spektaklu zobaczymy nie tylko Cezarego Żaka i Artura Barcisia, ale również Violę Arlak (również gwiazdę "Rancza"). Prócz tego na scenie pojawi się Piotr Skarga i Witold Wieliński. Bohaterowie tej komedii to dwa absolutne przeciwieństwa. A są to kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz imieniem Oskar oraz jego żywe

zaprzeczenie - domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks, którzy spotykają się na cotygodniowych partiach pokera. Kiedy małżeństwo Feliksa się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje mu, żeby się do niego wprowadził. To, co z tego wynika, zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów, jest tak zabawne, dowcipne i ciepłe, że skłoniło Dudka Dziewońskiego, jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcę lekkiego repertuaru, do stwierdzenia: "Neil Simon wie o komedii wszystko!".

Polscy teatromani mogli oglądać "Dziwną parę" w 1972 roku w Teatrze Ludowym w Warszawie. Edward Dziewoński zagrał wtedy Oskara, a w postać Feliksa wcielił się Jarema Stępowski.

W Koszalinie spektakl "Dziwna Para" oglądać będzie można 16 kwietnia o godz. 17.30 i 20 na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego (ul. H. Modrzejewskiej 12). Bilety w cenie 100 złotych (80 złotych na balkonie) można kupić w siedzibie "Głosu Koszalińskiego" przy ul. A.Mickiewicza 24, tel. 94 347 3516.

(ab)
Głos Koszaliński
13 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia