Dźwięki z Broadwayu w Baju

"Sounds of Broadway" - Teatr Baj Pomorski

Spektakl zatytułowany "Sounds of Broadway" będzie można obejrzeć 17 listopada dwukrotnie na scenie Teatru Baj Pomorski o godz. 17.30 i 20. Bilety można kupić w sklepie z pamiątkami w Ratuszu Staromiejskim.

"Sounds of Broadway" gościnnie w Baju

 

Takie występy nie zdarzają się często. Podczas dwóch koncertów usłyszymy bowiem wyłącznie największe przeboje z najsłynniejszych światowych musicali i filmów.

"Grease", "Upiór w operze", "Jesus Christ Superstar", "Evita", "Chicago", "Król lew", "Kabaret", "Footloose", "Gorączka sobotniej nocy", "Czarnoksiężnik z krainy Oz" i wiele innych. Taka okazja, aby w jednym miejscu usłyszeć aż tyle musicalowych hitów z legendarnych już przecież dzieł może się w najbliższym czasie nie powtórzyć. A wszystko już 17 listopada na scenie Teatru Baj Pomorski. I to aż dwa razy.

Gwiazdy największych polskich teatrów muzycznych zaprezentują się w towarzystwie Młodzieżowego Teatru Muzycznego "Mała Rewia". Kogo zobaczymy na scenie? Kaję Mianowaną, Małgorzatę Kampę, Agnieszkę Powłokę, Robert Kampa, a przede wszystkim Damiana Aleksandra [na zdjęciu]. Ten ostatni był jednym z finalistów drugiej edycji telewizyjnego "Idola". Mogliśmy go również zobaczyć w głównych rolach w spektaklach Teatru Muzycznego Roma, a także Teatru Muzycznego w Gdyni. Teraz będzie okazja, aby w Toruniu sprawdzić, jak śpiewa na żywo.

W półtoragodzinnym koncercie zatytułowanym "Sounds of Broadway" poza zawodowymi aktorami udział weźmie najstarsza grupa wychowanków Elżbiety Kierejszy-Szczypińskiej, pomysłodawczyni Małej Rewii. To właśnie ona - dzięki swoim kontaktom - sprowadził tych wszystkich artystów do Torunia. Warto wspomnieć, że prowadzony przez nią teatr świętował niedawno swoje 20-lecie. Przy tej okazji - poza uroczystą rozśpiewaną i roztańczoną fetą - wspominano wiele o początkach tej popularnej toruńskiej grupy.

- Dwadzieścia lat temu wyjechałam do Stanów Zjednoczonych w celach zarobkowych. Trafiłam do domu muzykującego architekta i jego żony modelki. Wieczorami graliśmy sobie dla przyjemności. Z tęsknoty za moimi dziećmi zaczęłam pisać pierwsze piosenki - opowiadała na łamach "Nowości" Elżbieta Kierejsza-Szczypińska. - Po powrocie do Torunia trafiłam do Wojewódzkiego Domu Kultury. Po półtora roku pracy zdobyliśmy z "Małą Rewią" nagrodę na festiwalu w Kielcach. Zainteresowała się nami telewizja. I wtedy wszystko się zaczęło.

"Mała Rewia" od lat regularnie występuje nie tylko w Toruniu, ale również poza granicami kraju. Na swoim koncie ma wiele nagród, telewizyjnych występów i wyróżnień. W swojej ponad 20-letniej karierze koncertowali u boku takich popularnych wykonawców, jak: Olga Bończyk, Majka Jeżowska, Alicja Majewska, Piotr Gąsowski, Bogusław Morka, Robert Rozmus, Ryszard Rynkowski, Piotr Salaber i Orkiestra Kameralna, Krzysztof Tyniec, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Zbigniew Wodecki, Michał Żebrowski.

Warto wiedzieć:

Spektakl zatytułowany "Sounds of Broadway" będzie można obejrzeć 17 listopada dwukrotnie na scenie Teatru Baj Pomorski o godz. 17.30 i 20. Bilety można kupić w sklepie z pamiątkami w Ratuszu Staromiejskim.

 

Tomasz Bielicki
Nowości
5 listopada 2013

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia