Edukacja w Pantomimie

Akcja: Edukacja 2.0

W kolejnym sezonie teatralnym 2016-2017 Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej. Każdy może być bliżej Teatru.

Przez najbliższe trzy lata Pantomima stawia na edukację teatralną skierowaną do dzieci i ich rodziców, młodzieży, pedagogów i instruktorów teatralnych oraz dorosłych. Dla każdej z grup przygotowano osobny, spersonalizowany program edukacyjny.
Zapisy na zajęcia ruszają już 25 lipca br. Wszystkie warsztaty są całkowicie bezpłatne, w związku z tym decyduje kolejność zgłoszeń.

- GRUPA OTWARTA – zajęcia dla osób od 18 roku życia do 118 lat. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Poniedziałki i czwartki w godzinach 17.00-19.00 są zarezerwowane całkowicie dla wszystkich otwartych na Teatr. Pracować będziemy w blokach jedno-, dwumiesięcznych. Co to znaczy? Nie później niż po dwóch miesiącach od startu zajęć, następuje zmiana pedagoga. Co dwa miesiące uczestnicy warsztatów spotykają się z nowym aktorem/pedagogiem, który przygotowuje autorski plan zajęć. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2016. Zapisy i informacje: pio.soroka@gmail.com

- PIERWSZY DZOWNEK /lekcje teatralne/ – zajęcia teatralne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spoza Wrocławia, ale znajdujących się na Dolnym Śląsku. Aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy przeprowadzą lekcje teatralne dla uczniów w siedzibie szkoły. Początek lekcji teatralnych już w grudniu 2016. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy i informacje: k.klimek@pantomima.wroc.pl

- ZAJĘCIA DLA PEDAGOGÓW – warsztaty przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy prowadzą zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży i chcieliby włączyć w swoje teatralne poszukiwania trochę ruchowej ekspresji, pokazać uczniom, czym jest wrocławska Pantomima. W ramach zajęć dla pedagogów przygotowaliśmy aż 6 bloków warsztatów. Każdy blok zajęć składa się z 5-ciu spotkań. Można wziąć udział w jednym takim bloku zajęć, w dwóch, a nawet w sześciu, ponieważ każdy z nich prowadzony będzie przez innego aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Zajęcia startują w marcu 2017, szczegółowe informacje w styczniu.

- JUNIORZY – Pedagodzy WTP powracają do formuły zajęć, która rewelacyjnie sprawdzała się przez ostatnie trzy lata. Najmłodsza grupa fanów Teatralnego Placu Zabaw będzie mogła skorzystać z ofert edukacyjnej Wrocławskiego Teatru Pantomimy od stycznia 2017. Informacje: a.paluch@pantomima.wroc.pl

Więcej informacji odnośnie działań edukacyjnych we Wrocławskim Teatrze Pantomimy znajduje się na stronie www.pantomima.wroc.pl. Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy grup.

Akcja: EDUKACJA 2.0 realizowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

(-)
Materiał organizatora
5 lipca 2016

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...