Edycja jubileuszowa

10. Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych

Zapraszamy do udziału w Jubileuszowym X Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych, który odbędzie się 25-28 stycznia 2018 r. w Bytomiu. Współorganizatorami Konkursu są Centrum Edukacji Artystycznej, Stowarzyszenie Pro-Arte i Opera Śląska w Bytomiu.

Jako organizatorzy jesteśmy przekonani, że tego typu konkurs kształtuje osobowość artystyczną młodych tancerzy i choreografów, jednocześnie pozwala poznać i docenić zdolności przyszłych artystów.

Dla młodego człowieka, a także dla jego pedagogów ważna jest możliwość spotkania się i skonfrontowania swoich – często odmiennych – spojrzeń na choreografię. Cennym doświadczeniem dla nich jest opinia, dokonana przez polskich i zagranicznych choreografów i pedagogów baletu.

Organizacja międzynarodowego przedsięwzięcia artystycznego to również nawiązanie kontaktów i współpraca szkół baletowych Europy, w przyszłości - realizacja wspólnych działań artystycznych, aktywizacja kulturalna i wymiana myśli twórczych.

Wszystkie informacje dotyczące naszej szkoły i konkursu zamieszone są na stronie internetowej.

Przesyłamy Państwu Regulamin X Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego oraz kartę zgłoszeniową, którą prosimy przesłać do nas do 15 grudnia 2017 roku (pkt. 10 rozdz. III Regulaminu).

Jednocześnie zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Dydaktycznej: Taniec, rytm, muzyka w nauce i praktyce, którą po raz trzeci organizujemy we współpracy z Zakładem Tańca Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Zgłoszenia na Konferencję przyjmujemy do 15 grudnia 2017 roku.

Elżbieta Mendakiewicz - Dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu

(-)
Materiał organizatora
31 października 2017

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia