Ekologicznie w teatrze

"Co w trawie piszczy" - reż. Radosław Kasiukiewicz - Wrocławski Teatr Lalek

Już 12 września 2009 roku o godzinie 15.00 zapraszamy na prapremierę spektaklu "Co w trawie piszczy". Przedstawienie zrealizowano we współpracy z Wrocławskim Ogrodem Zoologicznym na podstawie sztuki Lidii Amejko i Marcina Czuba w opracowaniu dramaturgicznym Mateusza Pakuły. Muzykę napisał Piotr Baron.

W rolach głównych występują: patyczaki, świerszcze, skolopendry, pająki i szarańcze. Szczególną uwagę na to przedstawienie o ogromnym potencjale edukacyjnym zwracamy w nadchodzącym roku szkolnym nauczycielom przyrody, geografii i wiedzy o środowisku, bowiem w naturalny sposób uzupełnia ono wiadomości z zakresu tych przedmiotów.

Spektaklem "Co w trawie piszczy" Wrocławski Teatr Lalek powraca do świetnie przyjętego przez młodych widzów cyklu spotkań z pracownikami i dyrektorem ZOO. Po każdym przedstawieniu młodzi widzowie spotkają się z entomologami – naukowcami i dydaktykami z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Będą mogli dowiedzieć się jeszcze więcej o swoich ulubionych owadach i zobaczyć żywe okazy!

"Co w trawie piszczy" to przedstawienie, w którym o jednym z najważniejszych współczesnych tematów – ekologii, opowiada się językiem lekkim i zrozumiałym dla dzieci. Spektakularne wizualnie widowisko zachwyci dzieci naturalistycznymi lalkami owadów oraz obsadzeniem w roli chrząszcza sześcionożnego robota typu Hexor, z funkcją rozpoznawania poleceń głosowych. Dzieci nie będą zatem tylko widzami – będą mogły nawiązać interakcję z robotem – owadem!

Premierze towarzyszyć będzie edukacyjna gra komputerowa, której bohaterami są owady! Na specjalne zamówienie Wrocławskiego Teatru Lalek zaprojektował ją Jacek Szleszyński, artysta video, grafik i multimedialista.

Zapraszam do jej wypróbowania na www.teatrlalek.home.pl

Anna Hejno
Wrocławski Teatr Lalek
27 sierpnia 2009

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia