Energiczny kwartet

"Dziennik mej podróży" - Teatr Ateneum w Warszawie

Teksty Wojciecha Młynarskiego w ogóle się nie starzeją. Postanowili o tym przypomnieć aktorzy Kwartetu Rampa przygotowując muzyczne widowisko, w którym obok tytułowego "Dziennika mej podróży" zabrzmią m.in. piosenki "Żyj kolorowo", "Samba Spoko", "Taki cud i miód".

Nowe aranżacje piosenek Młynarskiego stworzył dla Kwartetu Rampa Grzegorz Piotrowski. 

Młynarski przyznaje, że bardzo ucieszył się na wieść o tym, że Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Stefan Każuro i Grzegorz Kucias szykują program z jego tekstami, bo od lat śledzi rozwój i kibicuje temu kwartetowi. 

- Muzycznie łączy te piosenki jedna cecha wspólna - dadzą się interpretować jak jazzowe standardy - twierdzi legendarny tekściarz i wokalista. - Kwartet Rampa robi to w sposób brawurowy, tak tych piosenek jeszcze dotąd nie śpiewano. 

Zespół działa od 1992 roku, kiedy zadebiutował na galowym koncercie podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od tamtego czasu wielokrotnie pojawiał się m.in. na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, współpracował z takimi reżyserami jak Laco Adamik i Andrzej Strzelecki oraz kompozytorami Krzesimirem Dębskim, Piotrem Rubikiem czy Włodzimierzem Korczem. 

Spektakl "Dziennik mej podróży" grany był premierowo podczas ostatniego sylwestra. Teraz jest kolejna szansa posłuchania świetnych tekstów w pełnych energii interpretacjach. 

"Dziennik mej podróży", Teatr Ateneum, ul. Jaracza 2, bilety: 40, 60 zł, rezerwacje: tel. 22 625 73 30, wtorek (9.03), godz. 19.

Jul
Zycie Warszawy
6 marca 2010

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...