Entuzjastyczne przyjęcie premiery

"Hopla, żyjemy!" - reż. Krystyna Meissner - Wrocławski Teatr Współczesny

"Hopla, żyjemy!" - to dziesiąty tytuł zrealizowany przez Krystynę Meissner we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Przejmująca opowieść o młodzieńczej miłości, która powraca u schyłku życia i nadaje mu nowy sens poruszyła widzów - dziękowali artystom za wspaniałe przeżycia owacją na stojąco.

Obecny na premierze Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przypomniał, jak w końcu lat 90-tych, jako prezydent Wrocławia, postanowił doprowadzić do objęcia przez Krystynę Meissner Wrocławskiego Teatru Współczesnego, gratulował jej 14-tu niezwykłych sezonów i tego, że zawsze tworzyła teatr wymykający się wszelkiej klasyfikacji, swój własny teatr. Przypomniał też, że kończąc dyrekcję w WTW, Krystyna Meissner nie opuszcza Wrocławia – pozostanie tu jako dyrektor kolejnych edycji Festiwalu DIALOG-WROCŁAW.

Od krakowskiego Teatru Nowego Krystyna Meissner otrzymała nagrodę "Kardynał Kultury". Wręczając ją Piotr Sieklucki i Tomasz Kireńczuk podkreślali, jak wiele zrobiła ona dla młodych twórców w Polsce – zauważając ich, kiedy zaczynali i wspierając w artystycznych poszukiwaniach.

Dyrektorka WTW dziękowała widzomi Współczesnego za to, że swoją wrażliwością i gotowością do dialogu przez te wszystkie lata motywowali ją do niekonwencjonalnych i ryzykownych działań.

"Hopla, żyjemy!" można będzie jeszcze obejrzeć 30 czerwca oraz 1 lipca. Kolejne spektakle odbędą się już w nowym sezonie: od 10 do 14 października 2012.

Tatiana Drzycimska
Materiały Teatru
30 czerwca 2012

Książka tygodnia

Trailer tygodnia