Ewa Pilawska - "Człowiek Kultury"

Energia Kultury 2015, kategoria "Człowiek Kultury"

Dyrektor Ewa Pilawska odebrała wczoraj w Klubie Wytwórnia podczas uroczystej gali Energię Kultury 2015 w kategorii "Człowiek Kultury"!

Dyrektor Ewa Pilawska odebrała wczoraj w Klubie Wytwórnia podczas uroczystej gali Energię Kultury 2015 w kategorii "Człowiek Kultury"!

- „Dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi i łodzianka z wyboru - mimo interesujących propozycji z wielu miast. Trudno wyliczyć jej wszystkie zasługi dla łódzkiego życia teatralnego. Twórca Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, pomysłodawczyni Teatru dla niewidomych i słabo widzących, twórczyni wielu autorskich projektów" - powiedziała Barbara Mrozińska, wręczając nagrodę w imieniu kapituły.

- „Bardzo pięknie dziękuję kapitule. Dziękuję z całego serca za dostrzeżenie rozwoju Teatru Powszechnego. Dziękuję zespołowi, niezwykłej drużynie Teatru Powszechnego – mówiła dyrektor Ewa Pilawska i podziękowała również Piotrowi Dzięciołowi, ubiegłorocznemu laureatowi Energii Kultury w kategorii „Człowiek kultury". - „Piotr zaczął nas wspierać, kiedy w naszym teatrze nie było jeszcze tak entuzjastycznie. Dziękuję publiczności, bo to jest wartość największa. Jeżeli jest odbiorca, jest sens tworzenia. Każdy twórca musi mieć odbiorcę. Dziękuję mojemu synowi ze jego bezwarunkową miłość i przyjaźń. Mając takiego przyjaciela obok siebie można pokonywać góry. Ludzie tworzący, ludzie sztuki zawsze podlegają ocenie. Bywa, że krytyka nie jest łatwa. To są momenty, w których prostują się skrzydła. Bardzo państwu dziękuję".

To piąta Energia Kultury w kategorii „Człowiek kultury" i pierwsza kobieta - laureatka tytułu.

Justyna Tomczak
Materiał Teatru
23 stycznia 2016
Portrety
Ewa Pilawska

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...