Ewelina Starejki bohaterką festiwalu

4. Festiwl Sztuki Aktorskiej Bagatela

Bohaterką 4. odsłony Festiwalu Sztuki Aktorskiej w dniach 8-24 stycznia 2014 będzie Ewelina Starejki, wytrawna aktorka o wielu twarzach, doskonale odnajdująca się w każdym gatunku dramatycznym.

Ewelina Starejki urodziła się w 1977 w Sanoku. Studiowała w PWSFTviT w Łodzi i PWST w Krakowie. Jej rolami dyplomowymi w 2002 były Natalia w "Oświadczynach" Czechowa (reż. A. Mandat) i Księżna Irina w "Szewcach" (reż. J. Jarocki). W tym samym roku dołączyła do zespołu Teatru Bagatela i zagrała Manię w "Ślubie" (reż. W. Śmigasiewicz), wystąpiła także w "Drzewie tropików" (reż. K. Warnke) w Teatrze 38. Na macierzystej scenie gra w różnorodnym repertuarze od shakespeare'owskich tragedii przez rosyjskie dramaty po sztuki współczesne, komedie i farsy. Na szczególną uwagę zasługują jej interpretacje Nataszy w "Trzech siostrach", Kobiety w "Psie, Kobiecie, Mężczyźnie", Stelli w "Tramwaju zwanym

pożądaniem", Bożeny w "Między nami dobrze jest" (przy tym spektaklu pełniła też funkcję asystenta reżysera) czy Mileny w "Barbelo, o psach i dzieciach". Nieodpartym komizmem cechuje się w jej interpretacji postać Adrian z "Seksu nocy letniej". Współpracowała z Grupą Rafała Kmity i Teatrem STU, Teatrem Współczesnym w Szczecinie oraz Teatrem na Woli.

Występuje w filmowych etiudach, filmach telewizyjnych, serialach oraz Teatrze Polskiego Radia. Rolą Maryny w "Weselu" (reż. A. Augustynowicz) zdobyła II Nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie na Inscenizację Utworów Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie w 2007. Lubi szermierkę.

W ramach festiwalu będzie można obejrzeć następujące spektakle:

8 stycznia, 19.15, Duża Scena: Wieczór kawalerski

12 stycznia, 19.15, Scena na Sarego 7: Układ

15 stycznia, 19.15, Duża Scena: V.I.P.

22 stycznia, 19.15, Duża Scena: Tramwaj zwany pożądaniem

24 stycznia, 19.15, Scena na Sarego 7: Barbelo, o psach i dzieciach

Dla tych, którzy zakupią bilety na minimum trzy spektakle festiwalowe mamy specjalne ceny: na przedstawienia na Dużej Scenie - 40 zł, na przedstawienia na Sarego 7 - 30 zł.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii Eweliny Starejki, autorstwa Piotra Kubica, w kawiarni Bunkra Sztuki; na wernisaż zapraszamy 8 stycznia o 17.00.

Planujemy również cztery spotkania publiczności z artystką po spektaklach

8, 12, 22 i 24 stycznia, prowadzone przez gości specjalnych.

(-)
Materiał Festiwalu
21 grudnia 2013

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia