Fabryka Sztuki

tradycja i kultura dla małych i dużych

Warsztaty edukacyjne teatralno-plastyczne dla dużych i małych oraz warsztaty muzyczne "Pieśni z Północy" - to najbliższe wydarzenia w Fabryce Sztuki.

'Teatralne podróże małe i duże' to warsztaty edukacyjne teatralno - plastyczne z elementami kulinarnymi dla dzieci i rodziców

Zajęcia teatralne, plastyczne, ruchowe, integracyjne, których tematem przewodnim będą kraje, kontynenty i ich szeroko rozumiana tradycja i kultura. Poznamy zwyczaje innych cywilizacji, sprawdzimy czy potrafimy bawić się w takt ich muzyki... Na wybranych zajęciach poznamy smaki omawianych krajów, skosztujemy przekąsek z danego regionu.

Przy okazji zabawy w teatr rodzice i dzieci spędzą aktywnie i twórczo razem czas, poznają elementy odległych kultur i tradycji.

"Ni hao" - Na warsztaty przybędzie sam chiński książę, który na co dzień występuje w tradycyjnym teatrze cieni w dalekich Chinach. Uczestnicy poznają zasady animacji chińskiej lalki cieniowej. Wykorzystując własne ciało i wyobraźnie spróbujemy zbudować i zdobyć Wielki Chiński Mur. A w ramach zajęć plastycznych stworzymy lalki cieniowe i skonstruujemy oswojonego chińskiego smoka.

A podczas małego posiłku sprawdzimy jak pałeczkami okiełznać ryż.

Anna Zadęcka-Zięba- współzałożycielka "Fundacji - ależ Gustawie!", aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie wydziału zamiejscowego we Wrocławiu, wydziału lalkarskiego, ukończyła również Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim kierunek zarządzanie kulturą. Będąc jeszcze studentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej prowadziła zajęcia z dziećmi w przedszkolach, prowadziła grupę plastyczną podczas "Artystycznych kolonii". Współpracowała z wydawnictwem Ilustris z Wrocławia projektując pocztówki, Autorka dwóch indywidualnych wystaw (Klub Maska - Wrocław 2000r., Bagdad Cafe - Łódź 2001r laureatka konkursu organizowanego przez łódzki oddział "Gazety Wyborczej" na projekt koszulki związanej z Łodzią. W latach 2000 - 2010 aktorka Teatru Lalek "Arlekin"w Łodzi, prowadząca warsztaty teatralne dla dzieci podczas ferii zimowych. Pomysłodawczyni warsztatów platyczno - teatralno -recyklingowych - "Coś z niczego", które były realizowane m.in. podczas Pikniku na Księżym Młynie w Łodzi (wrzesień 2010r.), podczas wydarzenia Miasto Komiksów w Stalowej Woli (lipiec 2011r.), w Fabryce Sztuki w Łodzi (2012 r.). Prowadząca warsztaty z teatru cieni dla dzieci i dwutygodniowe zajęcia teatralne w Teatrze Pinokio w Łodzi.

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu: "Akademia Twórczych Umiejętności- edukacja teatralna 2013". Projekt zrealizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"PIEŚNI Z PÓŁNOCY"- warsztaty muzyczne- prowadzenie: Viktoria Siwek i Elin Tisell (Teatr Slava/Szwecja)

Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

Data i godzina:

piątek 10.05.2013, godz. 18.00- 21.00- warsztat otwarty

sobota 11.05.2013, godz. 10.00- 14.00 i 15.00-19.00- warsztat mistrzowski

Wstęp: wolny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy/ informacje: warsztaty@fabrykasztuki.org

Podczas warsztatów "Pieśni z Północy" będziemy koncentrować się na różnych metodach śpiewu i chóralnym brzmieniu. Sposób pracy wynika z treningu fizycznego Teatru Sláva, który pomaga rozwinąć głos- zarówno jego siłę jak i dźwięk. Będziemy pracować bez nut nad pieśniami polifonicznymi.

Prosimy zabrać ze sobą wygodne ubranie, buty na zmianę i coś do picia, gdyż będziemy dużo pracować fizycznie. Wcześniejsze doświadczenia nie są wymagane. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Viktoria Siwek i Elin Tisell, są z Teatrem Sláva związane są od 15 lat. Teatr Sláva to niezależna grupa teatralna z Huddinge, położonego nieopodal Sztokholmu. Zajmuje się performance'em na bazie muzyki i ruchu grupa tworzy dla dzieci i dla dorosłych, prowadzi też warsztaty muzyczne. Obie instruktorki są wykształcone w tradycji teatralnej Slávy, mają też duże doświadczenie w rozmaitych technikach głosu i sztukach wizualnych. Uczestniczyły w ponad 10 produkcjach teatralnych. Elin i Viktoria to doświadczone nauczycielki, zarówno w zakresie teatru fizycznego jak i w technika głos. Są liderkami chóru amatorskiego prowadzonego od 7 lat. Viktoria Siwek skomponowała i zaaranżował wiele utworów, które znajdują się w repertuarze Teatru Sláva.

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu: "Akademia Twórczych Umiejętności- edukacja teatralna 2013". Projekt zrealizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(-)
Materiał Organizatora
0

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia