Familijna premiera w Teatrze Rampa

„Niekończąca się historia" - wg Endego w reżyserii Magdaleny Miklasz - Teatr Rampa w Warszawie

Już 14 maja w Teatrze Rampa odbędzie się premiera „Niekończącej się historii" wg Michaela Endego w adaptacji Macieja Podstawnego i reżyserii Magdaleny Miklasz.

Rampa zaprasza na baśniowy międzypokoleniowy spektakl o krainie fantazji, nieskrępowanej kreatywności, bezpośredniej opowieści i radości – czyli o świecie, który należy zachować; co ocalało – ochronić, a resztę odzyskać i odbudować.

W roku 2022 Teatr wraca do Fantazjany, bezbrzeży wyobraźni i do „Niekończącej się historii", doskonałej książki Michaela Endego – a również do filmu Wolfganga Petersena, legendarnej muzyki i pozytywnych wspomnień. Wraca, ponieważ we wrogim dla fantazji czasie, twórcy pragną stworzyć mapę dróg ratunkowych, poszukać przestrzeni dla dobrego kontaktu i pomarzyć o zdrowych relacjach między rodzicami i dziećmi, pomiędzy rówieśnikami, między obowiązkami a twórczością.

Spektakl będzie inscenizacją Wielkiego Poszukiwania Atreju i wielkiej przygody Sebastiana, ale też próbą odnalezienia się w sytuacji dorosłych, którzy „Niekończącą się historię" poznali w latach 80-tych. Bohaterem adaptacji jest zarówno tamten Bastian – dziś ojciec nastoletniego chłopca – jak i jego syn, młody człowiek, który wyruszy do Fantazjany trzydzieści lat później, śladami naszych dawnych wzruszeń.

Na Dużej Scenie Rampy zobaczymy: Sarę Celler-Jezierską, Michalinę Dąbrowską, Agatę Łabno, Agnieszkę Makowską, Annę Stelę, Filipa Karasia, Juliana Mere, Roberta Tonderę oraz Iwo Woźniaka.

Na czarodziejską i formacyjną podróż zapraszają małych i dużych widzów twórcy, którzy nie są kojarzeni tylko z teatrem dla dzieci – reżyserka Magdalena Miklasz, autorka wielokrotnie nagradzanej „Łaumy", dramaturg Maciej Podstawny oraz autorzy scenografii i kostiumów najważniejszych polskich spektakli, pracujący na najważniejszych krajowych scenach – Mirek Kaczmarek i Grupa Mixer.

A rzecz będzie działa się na Targówku – na ulicach, w parkach, blokach i zakamarkach. Oraz w Teatrze Rampa, który jest najlepszym wehikułem dla fantastycznych podróży.

Terminy spektakli: 14,15, 21, 22 maja oraz 4 i 5 czerwca
(spektakle dla grup w godzinach przedpołudniowych: 17,18,19,20 maja i 1, 2, 3 czerwca)
Bilety są dostępne na stronie: www.teatr-rampa.pl

Anna Andraka
Materiały Teatru Rampa
14 maja 2022

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia