Familijne widowisko dla całej rodziny

"Scrooge. Opowieść wigilijna" - reż. Henryk Adamek - Teatr Nowy w Zabrzu

Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z bliskimi i rodziną. Święta Bożego Narodzenia... Chcemy Państwa wprowadzić już teraz w tę wyjątkową atmosferę, zapraszając do Teatru Nowego w Zabrzu na familijne widowisko dla całej rodziny, które trzeba zobaczyć!

„Scrooge. Opowieść Wigilijna" w reżyserii Henryka Adamka to wzruszająca historia przemiany skąpca – tytułowego Scrooge'a - w człowieka hojnego i dobrego dla innych, na podstawie znanego opowiadania Karola Dickensa, nawiązującego do Świąt Bożego Narodzenia. Przed spotkaniem trzech Duchów Bożego Narodzenia (Ducha Minionych Świąt, Ducha Tegorocznego Bożego Narodzenia i Ducha Przyszłych Świąt), Scrooge jest człowiekiem, dla którego pieniądze są najważniejsze, ale wówczas jego życie jest marne i nieszczęśliwe. Dopiero po wizycie dziwnych gości i refleksji nad swoim życiem, przekonuje się, że bogactwo nie daje radości, jeśli nie można się nim dzielić. Ale czy taka spektakularna przemiana będzie już ostateczna?

Wspaniała scenografia i kostiumy, znakomita muzyka, bogactwo ruchu i obrazu gwarantują fascynujące widowisko z głębokim przesłaniem, opowiadające o tym co w życiu jest najważniejsze. Familijne widowisko dla całej rodziny, które trzeba zobaczyć!

W dniach 4 – 6 grudnia ( 4 i 5 grudnia w godz. 15.00 – 19.00; 6 grudnia w godz. 10.00 – 18.00 ) zapraszamy również do zabrzańskiego Teatru Nowego na Jarmark Świąteczny, podczas którego część zebranych funduszy przeznaczona zostanie na cele charytatywne.

(-)
Materiał Teatru
30 listopada 2015

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia