Fanaberie od piątku

9. Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne

Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego po raz dziewiąty organizuje w tym roku festiwal Fanaberie Teatralne. Bohaterem nadchodzącej edycji jest aktor. Od 18 do 24 listopada w Wałbrzychu zaprezentują się artyści m.in. z Warszawy, Krakowa i Gdańska.

Motto tegorocznej imprezy brzmi: "Co nas jeszcze może zaskoczyć w teatrze? AKTOR". W przedstawieniach proponowanych na festiwalu aktor jest nie tylko tworzywem, przedmiotem spektaklu, ale i jego bohaterem. Program skonstruowany jest tak, by prezentował wiele odcieni sztuki aktorskiej. Zawiera zatem spektakle mistrzowskie, w których wybitni aktorzy tworzą wspaniałe role, czasem wręcz kreacje i przedstawienia, w których treścią jest sztuka aktorska.

Na deskach wyremontowanego Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu zaprezentują się artyści z warszawskiego Teatru Polonia, krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa, łódzkiego Teatru im. Jaracza, szczecińskiego Teatru Współczesnego, opolskiego Teatru Kochanowskiego i wrocławskiego Teatru Ad Spectatores a także gospodarze. Festiwal rozpocznie już w najbliższy piątek sztuka Teatru Wybrzeże z Gdańska pt. "Sprawa operacyjnego rozpoznania".

(-)
E-teatr
17 listopada 2011

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...