Ferie zimowe z Teatrem

Warszawski Teatr Lalek Guliwer zaprasza najmłodszych!

Czas Ferii Zimowych to wspaniały czas na spotkanie z Teatrem i podróż do krainy baśni. W warszawskim Teatrze Guliwer podczas ferii wystawiamy cieszące się ogromną popularnością przedstawienia: znakomitą sztukę lalkową "O rybaku i złotej rybce" oraz "Liliputy i Olbrzymy i Guliwer - teatr o teatrze" - edukacyjny spektakl o teatrze.

W pierwszym tygodniu Ferii (woj. mazowieckie), czyli od 29.01. do 01.02. zapraszamy wszystkie dzieci od lat 5 na spektakl edukacyjny. Przedstawienie jest doskonałą lekcją o teatrze. Dzieci biorą udział w interaktywnym widowisku i krok po kroku odkrywają tajemnice teatru. Spektakl " Liliputy i olbrzymy i Guliwer - teatr o teatrze" oswaja najmłodszych z teatrem poprzez stworzenie warunków dla gry wyobraźni u dziecka, zabawy skalą przedmiotów i ludzi. Dzieci uczestniczą w realizacji sztuki dzięki możliwości reżyserii akcji, tworzenia scenografii i komponowania muzyki! O tym, że przedstawienie jest wspaniałą zabawą świadczy - jak pisze magazyn Teatralia - " sala wypełniona po brzegi śmiechem małych brzdąców" !

W drugim tygodniu Ferii zapraszamy również widzów od lat 5 do krainy prawdziwej ludowej baśni. W dniach 05-08.02. przenosimy się do Rosji baśniowej. Spektakl "O rybaku i złotej rybce" wg baśni Aleksandra Puszkina przybliża atmosferę tradycyjnej rosyjskiej muzyki i malarstwa z użyciem całej magii na jaką możemy sobie pozwolić w teatrze lalek. Reżyser poprzez sztukę próbuję rozmawiać z widzami na poważnie, o miłości, pokusie i wybaczeniu. Jury dziecięce na tegorocznym festiwalu "Spotkania" w Toruniu ogłosiło przedstawienie najlepszym spektaklem dla dzieci!

W drugim tygodniu ferii przed spektaklami "O rybaku i złotej rybce" zapraszamy również na Edukację Teatralną. Podczas 15-minutowych spotkań Pani Elżbieta Kubera oprowadzi po świecie teatru, a dzieci dowiedzą się m.in. kto pracuje w teatrze, jak powstaje spektakl i jakie są rodzaje technik lalkowych !

"Liliputy i Olbrzymy i .. Guliwer - teatr o teatrze" - w dniach 29.01. do 01.02. 2013 r.

"O rybaku i złotej rybce" - w dniach 05-08.02.2013 r.

Wszystkie bilety na spektakle od wtorku do piątku w cenie biletu grupowego - 25 zł

Rezerwacje - Biuro Organizacji Widowni tel. 22 845 16 76/77 ; www.teatrguliwer.waw.pl

(-)
Materiał Teatru
12 stycznia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia