Festiwal Działań Performatywnych OFFsceniczny

4. edycja festiwalu w Częstochowie

Tegoroczna edycja festiwalu skupia się na działaniach jednego twórcy i współpracujących z nim artystów. Swój dotychczasowy dorobek na polu sztuki performance zaprezentuje Anka Fugazi. Festiwal odbywa się w Centrum Promocji Młodych Muzeum Częstochowskiego.

Podczas trzydniowej imprezy będzie można zobaczyć kilkanaście działań przygotowanych i wykonywanych przez Fugazi w ciągu ostatnich kilku lat. Zaprezentowane zostaną działania nie pokazywane do tej pory w Częstochowie, a także te zrealizowane z innymi artystami oraz zupełnie nowe premierowe akcje.

Publiczność będzie miała również okazję obejrzeć materiały video zarejestrowane podczas festiwalu w 2006 i 2012 roku.

W sobotę 13 kwietnia podczas pierwszego w 2013 roku "Śniadania na trawie" spotkanie z przedstawicielami miasta i w towarzystwie zaproszonych gości - animatorów kultury, organizatorów podobnych imprez z innych miast (Szymon Pietrasiewicz Przestrzeń Działań Twórczych Tektura - Lublin, Maria Artemiuk - Warsztaty Kultury, Centrum Kultury - Lublin, Agnieszka Szablikowska, Łukasz Trusewicz - Galeria Raczej - Poznań) - podyskutować o sposobie i motywach przyznawania dotacji miejskich na działania kulturalne.

(-)
Materiał Organizatora
3 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...