Festiwal Kontakt Improwizacji

11. Międzynarodowy Festiwal Taneczny - Warsaw CI Flow Festiwal

„Pusta forma, która staje się tym, co do niej włożymy", czyli XI edycja wyjątkowego Międzynarodowego Festiwalu Tanecznego Warsaw CI Flow Festiwal.

Warsaw CI Flow to międzynarodowy festiwal taneczny, który rozwijał się ewoluował pod wpływem nurtów kształtujących technikę „Kontakt Improwizacji" (KI), jako zjawiska kulturotwórczego i społecznego. Technika ta jest system komunikacji, narzędziem samopoznania i zmiany na poziomie percepcji. To przestrzeń nauki, badania i eksperymentu, zarówno w obszarze samej techniki tańca, jak i w szerszym kontekście.

11. Edycja Festiwalu jest organizowana w atmosferze rozbudzonej wrażliwości

gotowości, co jest konsekwencją niepewności i nieustannych zmian. Pomimo nadzwyczajnego czasu oraz w odpowiedzi na potrzebę odnajdywania nowych kanałów komunikacji staramy się stworzyć możliwość tańca, niezależnie od zaistniałych trudności spowodowanych globalną pandemią.

Jak? Poprzez wielopłaszczyznowe, swobodne odkrywanie ruchu i kreatywności, podporządkowanie intuicji, zwiększenie samoświadomości i pogłębienie percepcji zmysłowej. Dzięki tym narzędziom artystycznego wyrazu technika KI umożliwia transformację zarówno indywidualną, jak i grupową.

W tańcu opartym na fizycznych zasadach dotyku pędu i dzielenia masy dwie lub więcej osób (mas) spotykają się poprzez wspólny punkt kontaktu i razem badają odczucia impulsy, wykorzystując intuicję, własne zainteresowania i potrzeby, a przede wszystkim granice. KI uczy wrażliwości, otwartości, uważności na „tu i teraz". Każdy partner jest elementem zmiennego krajobrazu, który ewoluuje pod wpływem indywidualnego poczucia czasu, przestrzeni i energii.

Festiwal odbędzie się w samym sercu Warszawy - Centrum Sztuki Współczesnej, przy Zamku Ujazdowskim, w okolicy którego znajduje się Park Ujazdowski i Łazienki Królewskie, gdzie odbędą się niektóre działania festiwalu. Piękne okolice pozwolą na odpoczynek w zaciszu, a lokalizacja w centrum Warszawy, umożliwi zarówno łatwą komunikację, jak i skorzystanie z różnorodnej oferty miasta. Liczba uczestników festiwalu będzie ograniczona w celu utrzymania bezpieczeństwa i z powodu wprowadzonych regulacji. Uczestnicy mieć będą wybór i szansę tańczyć solo jak i w duecie, w małych lub większych grupach, na zewnątrz i wewnątrz.

W celu dotarcia do tych, którzy nie będą w stanie uczestniczyć fizycznie, program festiwalu poszerzony został o działania w przestrzeni internetu. Aby umożliwić wszystkim spotkanie i praktykę pomimo dzielących kilometrów i reżimu sanitarnego, niektóre
z warsztatów i wydarzeń będą dostępne online.

Festiwal jest otwarty na wszystkie poziomy doświadczenia. Zajęcia mają charakter włączający i inkluzywny. Szczegółowy znajdziecie tutaj: www.polandcontactfestival.com/program/

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Wioleta Rosłoniec
Materiał organizatora
20 lipca 2020

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia