Festiwal Materia - Prima nie tylko w Krakowie

Festiwalowa Małopolska

Jedyny w Polsce, jeden z nielicznych w Europie - II Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy "Materia Prima. Forma" odbędzie się w listopadzie w Małopolsce. W tym roku spektakle artystów z całego świata będzie można zobaczyć nie tylko w Krakowie, ale także w Bukowinie Tatrzańskiej, Tarnowie, Wadowicach, Nowym Sączu czy Oświęcimiu.

 Już 21 listopada w Hotelu Bukovina zobaczyć będzie można spektakl "GO!" autorstwa rosyjskiej artystki Poliny Borisovej - mówi Krzysztof Kramarz, dyrektor ds. marketingu kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa, jednego z partnerów imprezy. - Cieszymy się, że tak prestiżowa międzynarodowa impreza zawita także na Podhale.

Pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Formy Teatrów odbyła się w roku 2010 i przyciągnęła pięciotysięczną publiczność. W tym roku również nie zabraknie atrakcji. Między 17 a 24 listopada w Małopolsce będzie można zobaczyć ponad stu artystów z takich krajów jak Austria, Belgia, Dania, Holandia, Łotwa, Iran, Maroko, Francja, Rosja, Szwajcaria czy Włoch.

Ideą festiwalu jest włączenie publiczności w proces tworzenia i danie jej totalnej wolność interpretacji sztuki teatralnej. Dlatego też organizator imprezy, krakowski Teatr Groteska, zaprosił do współpracy ośrodki kultury z całego województwa małopolskiego. Spektakle festiwalowe oglądać będzie można więc nie tylko w Krakowie, ale także Bukowinie Tatrzańskiej, Tarnowie, Wadowicach, Nowym Sączu czy Oświęcimiu.

Organizatorem Festiwalu Materia Prima. Forma. jest Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA z Krakowa. Program festiwalu oraz szczegóły imprezy dostępne są na stronie: www.materiaprima.pl.

(-)
Materiał nadesłany
13 listopada 2012

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia