Festiwal młodych choreografów

8. Festiwal Premier Atelier Polskiego Teatru Tańca

W Polskim Teatrze Tańca trwają przygotowania do VIII Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca, który odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2015 r. na Scenie Wspólnej w Poznaniu. Festiwal Atelier to święto tańca, podczas którego prezentowane są publiczności premierowe spektakle młodych artystów Polskiego Teatru Tańca. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny naszego kraju.

W programie pierwszego dnia VIII Festiwalu Atelier znajdą się m.in. premierowe pokazy przedstawień „Persona" (chor. Agnieszka Fertała), „Hello. And Goodbye" (chor. Paweł Malicki) i „eXordial" (chor. Paulina Jaksim i Katarzyna Kulmińska).

W spektaklu Agnieszki Fertały odnajdziemy inspiracje tytułowym pojęciem „persony", zaczerpniętym od Carla Gustava Junga, oznaczającym maskę jaką człowiek zakłada w relacjach z innymi członkami społeczeństwa. Jak mówi twórczyni przedstawienia: „W masce czujemy się bezpieczni i pewni siebie. Co stanie się gdy na chwilę zrzucimy maskę?".

"Hello. And Goodbye", nieprzypadkowo nawiązuje tytułem do poprzednich spektakli Pawła Malickiego pt. „Hello, My Friend!" i „Hello, Stranger!". W zaplanowanej na najbliższy piątek premierze choreograf porusza tematykę związaną z doświadczeniem pustki, inspirując się m.in. filozofią buddyjską.

Tytuł „eXordial" stanowi debiut choreograficzny Pauliny Jaksim i Katarzyny Kulmińskiej. W spektaklu równie ważna jak taniec będzie warstwa wizualna, za którą odpowiada Mikołaj Ludwik Szymkowiak.

Piątkowe przedstawienia poprzedzi występ Hanny Szychowicz – laureatki I miejsca w kategorii tańca współczesnego (grupa młodsza) na XIX Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołowskiego w Gdańsku. Występ stanowi formę wyróżnienia przyznanego przez Dyrektor PTT – Ewę Wycichowską.

Drugiego dnia Festiwalu zobaczymy zeszłoroczne premiery: „Efekt halo" w choreografii Daniela Stryjeckiego oraz „Hello, My Friend!" autorstwa Pawła Malickiego.

Bilety na Festiwal można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://bilety.ptt-poznan.pl/

Program Festiwalu:
Scena Wspólna w Poznaniu,
ul. Brandstaettera 1/ ul. Za Cytadelą

17.04.15 r. , godz. 18.00 i godz. 20.00
„Brain demension"; gościnnie, chor. Hanna Szychowicz

„Hello. And Goodbye"; chor. Paweł Malicki „Persona"; chor. Agnieszka Fertała
„eXordial"; chor. Paulina Jaksim i Katarzyna Kulmińska

18.04., godz. 20.00
"Efekt halo", chor. i video: Daniel Stryjecki
"Hello, My Friend!", chor. Paweł Malicki

Ceny biletów: 15/30 zł

(-)
Materiał Teatru
15 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia