Festiwal odwołany

4. Łódzki Festiwal Monodramu \"MONOwMANU\"

Ustawa o kulturze jest zła , niesprawiedliwa i dyskryminująca. Stąd powstałe projekty się rozpadają i znikają z kulturalnych map województw i miast - pisze Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego i Festiwalu Monodramu "MONOwMANU", informując o odwołaniu imprezy.

Łódzki Festiwal "MONOwMANU" (05-08 grudnia 2013) - odwołany.

W imieniu Teatru Małego w Łodzi oficjalnie odwołuje czwartą edycję Łódzkiego Festiwalu Monodramu "MONOwMANU", która miała się odbyć w pierwszej dekadzie grudnia 2013 roku.

Tegoroczny festiwal miał rozszerzyć swoja formułę o słowo "międzynarodowy" - zaprosiłem do udziału monodram ze Słowacji, byłem w trakcie rozmów z monodramem z Włoch oraz Węgier.

Niestety - zwyciężyła nie najlepsza sytuacja ekonomiczna, która czyni coraz większe spustoszenie w sferze kultury. Decydenci od zarządzania kultury nie mają ochoty pamiętać o wszystkim i o wszystkich. Nie noszą ze sobą lupy by uważnie, z mikroskopijną uwagą śledzić to co w dziedzinie kultury ważne - mają jedną formułę na propozycje kreatywnej przedsiębiorczości - - brak pieniędzy oraz przepisy prawne, które trzymają na biurkach jako sztance dla naiwnych. Ustawa o kulturze jest zła , niesprawiedliwa i dyskryminująca. Stąd powstałe projekty się rozpadają i znikają z kulturalnych map województw i miast. Jedyne co się dobrze rozwija to FACEBOOK, w którym można publikować do woli - współczesny Hyde Park dla frustratów. "Globalna wioska" zatriumfowała na dobre.

Dziękuję serdecznie za interesujące trzy edycje 2010/2012 MONOwMANU, a innym kreatorom podobnych przedsięwzięć życzę artystycznych sukcesów i wytrwałości.

(-)
Materiał Festiwalu
29 października 2013

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...