Festiwal w Baju Pomorskim

20. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania"

Wyjątkowe premiery, spektakle dla dzieci i dorosłych, spotkania z twórcami czy koncerty to tylko niektóre atrakcje XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek, który rozpocznie się w sobotę.

Od 12 do 18 października publiczność będzie mogła uczestniczyć w 37 wydarzeniach, które tworzą jubileuszowy, dwudziesty Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania". Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie współczesność. 

- Staramy się przygotować program zgodnie z jakąś myślą przewodnią. W tym roku postanowiliśmy przyjrzeć się współczesności - mówi Zbigniew Lisowski, dyrektor festiwalu.

W trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć ponad dwadzieścia spektakli, z których dwanaście bierze udział w konkursie. Nie zabraknie też spotkań z twórcami m.in. z Maliną Prześlugą czy Tomaszem Mościckim oraz koncertów.

XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek rozpocznie Rowerowa Parada Bajkowa na Rynku Staromiejskim. Po uroczystej inauguracji w Baju Pomorskim w sobotnie południe zaplanowano spektakl czeskiego teatru Divadlo Drak "O szczęściu i o nieszczęściu". Tego samego dnia odbędzie się prapremiera najnowszego przedstawienia Tomasza Mana "Brygada Misiek".

Pierwszy dzień imprezy będzie wstępem do kolejnych wyjątkowych wydarzeń, których nie zabraknie podczas dwudziestej edycji festiwalu. Informacje o biletach można uzyskać pod numerem telefonu: 56 652 20 29, wew. 35, 36.

Paulina Błaszkiewicz
Nowości
10 października 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia