Festiwal w Krynicy-Zdroju już w sierpniu

48. Festiwal im. Jana Kiepury

Zapraszamy na 48. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Na tej jednej z najsławniejszych imprez kulturalnych w naszym kraju wystąpi wielu solistów śpiewających na polskich i zagranicznych scenach muzycznych.

Obok byłych gwiazd krakowskiej sceny operetkowej Krystyny Tyburowskiej i Jana Wilgi oraz obecnych solistów Opery Krakowskiej: Katarzyny Oleś-Blacha, Iwony Sochy, Bożeny Zawiślak-Dolny oraz Tomasza Kuka, Michała Kutnika, Adama Sobierajskiego i Adama Zdunikowskiego w poszczególnych koncertach zobaczymy i usłyszymy także Małgorzatę Walewską, Wiolettę Chodowicz, Ewę Vesin, Mariusza Godlewskiego i Pavlo Tolstoya. W spektaklu „Powróćmy jak za dawnych lat" usłyszymy także Jacka Wójcickiego. Artystom będą towarzyszyły orkiestry: Zdrojowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy (9 i 10.08.), Młoda Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Chmiela (10.08.), Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego (12.08.), Salonowa Orkiestra CAMERATA pod kierunkiem Wiesława Murzańskiego (13.08.) i Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka (15 i 16.08.). 14 sierpnia w koncercie pt. „MUSICALOVE" wystąpi Teatr Rampa. Wśród wydarzeń towarzyszących Festiwalowi znalazły się m.in. Klub Festiwalowy czyli spotkania z artystami, koncerty w kościołach, projekcje multimedialne oraz warsztaty operowe prowadzone przez Małgorzatę Walewską.

48. edycja Festiwalu będzie popularyzowała nie tylko twórczość wielkiego artysty Jana Kiepury, lecz także polską kulturę. Spodziewamy się, że podobnie jak w latach ubiegłych, bogaty i zróżnicowany program wydarzenia przyciągnie do Krynicy-Zdroju rzesze melomanów.

Tegoroczną edycję Festiwalu przygotowują wspólnie Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gmina Krynica-Zdrój i Opera Krakowska, która na zaproszenie organizatorów opracowała program Festiwalu.

(-)
Materiał Opery
14 czerwca 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia