Festiwal w Polkowicach otworzy Anna Dymna

14. Oblicza Teatru w Polkowicach

Oficjalna inauguracja polkowickiego festiwalu nastąpi już dziś, 27 lutego. Specjalnym gościem uroczystości będzie Anna Dymna, która objęła patronat honorowy nad tegoroczną edycją "Oblicz Teatru"

Uroczysta Gala Otwarcia Festiwalu rozpocznie się o godz. 18.00 w polkowickiej Auli. W programie wieczoru przewidziano wręczenie Złotych Miedziaków laureatom Nagród Publiczności XIII Polkowickich Dni Teatru. Laureaci (m.in. Renata Przemyk – Złoty Miedziak w kategorii: najlepsza muzyka) odbiorą nagrody z rąk Anny Dymnej i Burmistrza Polkowic Wiesława Wabika.

Po Gali Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski (dyrektor Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie) zainaugurują działalność Krakowskiego Salonu Poezji w Polkowicach.

Pierwszy Krakowski Salon Poezji odbył się w styczniu 2002 r. z inicjatywy Anny Dymnej w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Cotygodniowe, otwarte dla publiczności, spotkania z poezją w interpretacji znanych aktorów, cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. W całej Polsce działa już kilkadziesiąt podobnych Salonów. Od 27 lutego Krakowski Salon Poezji będą miały także Polkowice. Podczas pierwszego spotkania Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski, przy muzycznym akompaniamencie, recytować będą poezję ks. Jana Twardowskiego.

Po Gali machina festiwalowa ruszy na dobre. Publiczność w Nurcie Głównym obejrzy 9 spektakli, m.in. „Edukację Rity” T. 6.piętro z Warszawy, „Tramwaj zwany pożądaniem” krakowskiego T. Bagatela, „Udrękę życia” i „Rozmowy poufne” z T. im. J. Słowackiego z Krakowa.

W tym roku festiwalowe przedstawienia będą prezentowane także poza Polkowicami. W Jaworze publiczność obejrzy „Spotkanie” z udziałem Joanny Szczepkowskiej i Doroty Landowskiej, a w Bolesławcu wystawiony zostanie „Bal manekinów” T. Polskiego ze Szczecina.

W programie Festiwalu przewidziano także liczne imprezy towarzyszące: spektakle dla dzieci i młodzieży, wystawy, projekcje filmowe. Szczegółowy repertuar znaleźć można na stronie www.dniteatru.pl

(-)
Materiały Organizatora
27 lutego 2012
Portrety
Anna Dymna

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...