Festiwalowe plany

zbliża się 12. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu w Warszawie

Festiwal otworzy "List" Paulo Naniego, miniaturowa antologia komedii i manifest śmiechu. Nani łączy w nim pantomimę, parodię gatunków i stylów narracji, klaunadę, żonglerkę i akrobatykę.

Wrocławski Teatr Pantomimy pokaże utrzymany w poetyce absurdu spektakl "Poławiacze papieru" inspirowany twórczością Franza Kafki oraz "Dom Bernardy Alba" na motywach dramatu Federica Garcii Lorki. Teatr Sztuki zagra przedstawienie "Akt 1925" opowiadające o osaczeniu jednostki przez zbiurokratyzowany świat., Warszawskie Centrum Pantomimy w koprodukcji z czeskim Spitfire Company pokaże spektakl zainspirowany twórczością Brunona Schulza. Nola Rae, dama światowej pantomimy w tonacji komicznej opowie o królowej Elżbiecie I, a duet Bodecker&Neander pokaże serię najnowszych etiud. 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu organizowany co roku przez Teatr Na Woli im. T. Łomnickiego i działające na terenie teatru Warszawskie Centrum Pantomimy to przegląd teatrów pantomimy z całego świata. To jedno z najważniejszych wydarzeń tego gatunku teatru w Europie. Dyrektorem artystycznym Festiwalu od 2005 roku jest Bartłomiej Ostapczuk - mim, nauczyciel, reżyser przedstawień teatru pantomimy, autor choreografii w przedstawieniach teatrów dramatycznych. Pomysłodawca i założyciel Teatru Pantomimy Mimo oraz Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa archiwalnych afiszy i plakatów Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Zaprezentowane zostaną prace m.in. Jana Jaromira Aleksiuna, Włodzimierza Terechowicza, Andrzeja P. Bytora.

(-)
Materiały Organizatora
9 sierpnia 2012

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...