Festiwalowe wakacje z Kubusiem

1. edycja Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci Hurra! ART!

Nie ma nudy w wakacje! Zwłaszcza, że będzie teatralny festiwal dla dzieci. Właśnie tak! Właśnie w Kielcach! Przez trzy weekendy sierpnia dzieci wraz z rodzicami mogą cieszyć się sztuką i krzyczeć na jej cześć HURRA!!! Festiwal odbędzie się w dniach: 8-9, 15-16 i 22-23 sierpnia 2015 roku w siedzibie teatru „Kubuś”, Kieleckim Centrum Kultury oraz Kinie „Moskwa”.

Hurra! ART! to tzw. festiwal zaangażowany. Jego celem jest twórcze spotkanie ze sztuką oparte na zasadzie współuczestnictwa i współtworzenia, z wykorzystaniem praktycznej edukacji teatralnej. Kielce staną się miejscem prezentacji uznanych spektakli polskich teatrów lalkowych, nagradzanych na światowych festiwalach krótkometrażowych filmów dla dzieci, warsztatów przeprowadzonych w duchu nowoczesnej pedagogiki teatru, aktorskich czytań współczesnych sztuk teatralnych oraz paneli dyskusyjnych podejmujących istotne tematy związane z aktualną kondycją teatru dla dzieci.

To jedyny w Kielcach i województwie świętokrzyskim wakacyjny festiwal dla dzieci, rodziców i pedagogów, łączący ze sobą sztuki na najwyższym poziomie z działaniami edukacyjnymi realizowanymi w duchu nowoczesnej pedagogiki teatru. Jego celem jest stworzenie artystycznej przestrzeni do twórczego spotkania artysty i dziecka.

Okres wakacji to czas przerwy urlopowej w miejskich instytucjach, dlatego też organizując festiwal w sierpniu, chcemy wypełnić lukę w ofercie kulturalnej miasta i regionu. Naszą ambicją jest, aby festiwal na stałe wpisał się do kalendarza kulturalnego miasta, a swoim zasięgiem i oddziaływaniem stał się inspiracją dla innych instytucji kultury i twórców w kraju i zagranicą.

(-)
Materiał Teatru
1 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...