Finał gry miejskiej

"JA RACZej nie zabiłem" u Jaracza

W najbliższy weekend w Teatrze im. Jaracza w godzinach 12-17 odbędzie się finał gry miejskiej zatytułowanej "JA RACZej nie zabiłem", zapowiadający listopadowy Międzynarodowy Festiwal Teatralny Klasyki Światowej - Nowa Klasyka Europy.

W wielkim otwarciu i zawiązaniu zagadki kryminalnej wezmą udział znani aktorzy teatru Mariusz Ostrowski i Marcin Łuczak.

Mariusz Ostrowski zagrał w najnowszej premierze teatru zatytułowanej "Pamięć wody" w reż. Bogdana Toszy. Jego solowym teatralnym przedsięwzięciem jest muzyczny monodram zatytułowany "Toporem w serce" inspirowany tekstami Rolanda Topora, mistrza groteski i czarnego humoru. Na knwie tego spektaklu powstała także płyta z muzyką z tego spektaklu. Aktor jest znany także ze swoich dokonań filmowych, obecnie na ekranach kin prezentowany jest film Mariusza Grzegorzka pt.: "Jestem Twój", w którym Mariusz Ostrowski zagrał główną rolę.

Marcin Łuczak to młody aktor teatralny i filmowy. Za jedną ze swoich pierwszych ról teatralnych, w "Rowerzystach" w reż. Anny Augustynowicz otrzymał nagrody aktorskie na prestiżowych festiwalach w Kaliszu i Zabrzu. Jest także znany kinowej publiczności z roli Bobasa w nagrodzonym w Gdyni filmie "Drzazgi" w reżyserii Macieja Pieprzycy.

***

niedziela, 10.10.10 o 12.00 na Dużej Scenie Teatru im. Jaracza.

(-)
Materiały Organizatorów
8 października 2010

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia