Finał projektu

"Opowiedz mi swoje Bałuty" w Teatrze Szwalnia

„Opowiedz mi swoje Bałuty” to projekt Łukasza z Bałut, który zrealizował wspólnie z mieszkańcami miasta. 29 czerwca o godz. 19.00 w Teatrze Szwalnia odbędzie się finał projektu Łukasza z Bałut "Opowiedz mi swoje Bałuty" i zakończenie sezonu 2018/2019. Wstęp wolny.

Teatr Szwalnia zaprasza na uroczyste spotkanie poświęcone Bałutom z poczęstunkiem, który zagwarantują Ciągoty i Tęsknoty oraz Gorąca Kiełbasiarnia - lokale iście bałuckie! Będzie można wysłuchać krótkiego koncertu Łukasza z Bałut, ale przede wszystkim odbędzie się premierowy pokaz filmów składających się na projekt "Opowiedz mi swoje Bałuty". Nie zabraknie okazji do wspólnej rozmowy i wspomnień.

Zapraszamy osoby w każdym wieku, ze wszystkich dzielnic miasta!

"Opowiedz mi swoje Bałuty" to projekt Łukasza z Bałut, który zrealizował wspólnie z mieszkańcami miasta. Kilkanaście osób, które przed kamerą opowiedziały swoje wspomnienia z wybranych miejsc, dały możliwość zbudowania subiektywnej narracji, dalekiej od samych historycznych faktów. Przedstawimy Wam cztery impresje filmowe ukazujące sentymentalny pejzaż poszczególnych miejsc. Są to:

1. Stadion Budowlanych
2. Park Promienistych
3. Rynek Bałucki
4. tzw. Placyk i Szpitalik

Swoje bałuckie koszulki i torby zaprezentuje Kacper Zaorski. Poczęstunek ufundowały lokale Ciągoty i Tęsknoty oraz Gorąca Kiełbasiarnia.
Projekt finansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

(-)
Materiał organizatora
27 czerwca 2019

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...