Finał warsztatów „Sieć emocji"

Teatr im Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na finał dwutygodniowych warsztatów dla młodzieży – „Sieć emocji".

Spektakle już 21 i 22 sierpnia o godz. 18:00 na dużej scenie, wstęp wolny!

Rok 2020 przeniósł niemal całe nasze życie do sieci, nakazał dystans społeczny, edukację zdalną, mocno ograniczył budowanie relacji międzyludzkich. Większość obostrzeń dotyczyła młodzieży, a ich codzienność już i tak połączona z wirtualną rzeczywistością, jeszcze bardziej przeniosła się przed ekrany komputerów i telefonów.

Z tego powodu wspólnie z młodzieżą, wykorzystując teatralne środki wyrazu, wzięliśmy na warsztat media społecznościowe i wszechobecne tam emotikony. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak wyraża się emocje i kreuje samego siebie przy pomocy mediów społecznościowych oraz jak te media wpływają na samoocenę. Sprawdzaliśmy także na ile anonimowość wpływa na ekspresję i czy w ogóle prawdziwa anonimowość w Internecie istnieje.

Podczas warsztatów wspólnie z młodzieżą rozpoznawaliśmy jak świat wirtualny wpływa na nasze realne życie, nazywaliśmy uczucia i procesy emocjonalne towarzyszące nam na co dzień, zarówno w rzeczywistości, jak i w sieci, ponieważ te sfery nieustannie się przeplatają. Efekty naszej pracy zaprezentujemy podczas finałowego pokazu w Teatrze im. Juliusza Osterwy.

Spektakle finałowe: 21 i 22 sierpnia 2021 r., godz. 18:00 wstęp wolny

(-)
Materiał organizatora
21 sierpnia 2021
Wątki
Lato 2021

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...