Finale Biennale na Scenie Wspólnej

Podsumowanie 19. Biennale Sztuki dla Dziecka

Finale Biennale to okazja do podsumowań, dyskusji i prezentacji najciekawszych wydarzeń 19. Biennale Sztuki dla Dziecka - Festiwalu, zorganizowanego w czerwcu przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Jesienną odsłonę Biennale rozpocznie specjalnie przygotowany przez Kabaret Hrabi program dla dzieci "Bez wąsów", który zaprezentowany zostanie 28 października na Scenie Wspólnej Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka.

W ramach Finale pojawią się również najnowsze, nieprezentowane jeszcze w Poznaniu, propozycje teatralne, powstałe w oparciu o dramaty nagrodzone w Konkursach na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka. "Dziób w dziób" Teatru Baj Pomorski z Torunia, według tekstu, obsypanej w tym roku nagrodami Maliny Prześlugi, zagrany zostanie 3 i 4 listopada na Scenie Dużej Teatru Polskiego w Poznaniu. Na Scenie Wspólnej, 7 listopada młodsze dzieci zobaczą "Węża" zrealizowanego przez Wrocławski Teatr Lalek według tekstu Marty Guśniowskiej.

26 listopada w Warszawie, jako Finał Finału, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Dorota Miśkiewicz i zespół Kwadrofonik wykonają piosenki Witolda Lutosławskiego do wierszy Juliana Tuwima. Koncert, którego premiera odbyła się w Poznaniu, podczas głównej edycji 19. Biennale Sztuki dla Dziecka został nagrany również w studiu przez wytwórnię fonograficzną Sony Music Poland. W dniu warszawskiego koncertu ukaże się płyta z tym materiałem pt.: Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci, która została wydana we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka.

Finale Biennale Sztuki dla Dziecka

28 października - 26 listopada 2013

(-)
Materiał organizatora
29 października 2013

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...