Flamenco w Teatrze Nowym

Koncert flamneco "TRES CON ARTE" grupy Los Payos - Teatr Nowy w Krakowie

Grupa "LOS PAYOS" obecna na rynku od 15 lat, z racji swojej pozycji i kunsztu reprezentuje Polskę na zagranicznych festiwalach flamenco (m.in. Bratysława, Berlin, Freiburg, Andaluzja itd.) prezentując muzykę opartą o najlepsze współczesne wzorce tej sztuki

W chwili obecnej "LOS PAYOS" jest bezsprzecznie najlepszym zespołem grającym tego typu muzykę na polskim rynku a o jego kunszcie niech świadczy fakt, iż jako pierwsi i jedyni w historii Polacy wystąpili na jednym z największych festiwali flamenco w Hiszpanii ( lipiec 2006 - Jimena de la Frotera).

Liderzy zespołu czyli gitarzysta Arturo "El Polaco" i tancerka Marta Robles od 5 lat tworzą również projekt "ARTE FLAMENCO" zrzeszający największe gwiazdy flamenco z samej Hiszpanii (www.arteflamenco.pl).

W chwili obecnej jest jedyną polską grupą posiadającą w swoim składzie artystów z Hiszpanii (nie zamieszkujących w Polsce) a są nimi autentyczni cygańscy cantaores (śpiewacy flamenco) Rubín de la Ana oraz Carmen Fernández. Wystarczy dodać, że w hierarchii flamenco prawdziwy śpiew jest niepodrabialny i aby naprawdę śpiewać trzeba się urodzić i wychować w kulturze andaluzyjskiej.

Sztuka flamenco narodziła się przed wiekami pośród Cyganów zamieszkujących Andaluzję - południową prowincję Hiszpanii. Współcześnie flamenco wykonywane jest przez profesjonalnych artystów, a ich koncerty cieszą się popularnością na całym świecie. Spośród polskich artystów wymienić należy zespół Los Payos, który od wielu lat gra muzykę flamenco na wysokim, światowym poziomie. Założyciele zespołu Marta Dębska i Arturo El Polaco zapraszają do współpracy śpiewaków oraz tancerzy uznanych na międzynarodowej scenie flamenco.

Wystąpią w składzie: Arturo "El Polaco" - gitara flamenco, Marta Dębska (Marta Robles) - taniec Rubín de la Ana- śpiew flamenco.

Bilety: 40 zł (w przedsprzedaży 30 zł).Sprzedaż biletów od 4 lipca w kawiarni Por Fiesta Club, ul. Warszawska 17, Kraków. Rezerwacja: office@porfiestaclub.comlub +48 516 175 284

(-)
Materiały Organizatorów
13 lipca 2011

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia