Fredro dla dorosłych z gwiazdami

Fredro dla dorosłych z gwiazdami jesienią u Węgierki

W listopadzie Teatr Dramatyczny gościć będzie spektakl "Fredro dla dorosłych - mężów i żon" warszawskiego Teatru 6.piętro. Fredry przedstawiać nikomu nie trzeba. Reżyser spektaklu, Eugeniusz Korin, to uznana firma w dziedzinie rozrywkowego, ale bardzo inteligentnego teatru. Wreszcie aktorzy: Jolanta Fraszyńska, Michał Żebrowski, Joanna Liszowska, Konrad Darocha - te nazwiska mówią same za siebie i w zasadzie gwarantują dobrą zabawę.

Akcja sztuki toczy się w dobrze nam znanych czasach, scenografia i kostiumy są jak najbardziej współczesne, a język sprzed kilku stuleci brzmi zabawnie, ale nie staroświecko. Aktualne - może nawet bardziej, niż w momencie powstawania utworu - są też uczuciowe rozterki, które dotykają bohaterów przedstawienia. A wartkość akcji, żywiołowość dowcipu, subtelna niepoprawność polityczna i obyczajowa oraz zaskakujący finał skrojone są dokładnie według dzisiejszych standardów.

"Fredro dla dorosłych" to inteligentna zabawa z teatralną tradycją. Opowiadana z żywiołowym humorem historia o zdradzających i zdradzanych do obejrzenia w Białymstoku. Rewelacyjna gra aktorska, błyskotliwa inscenizacja, zaskakująca interpretacja i przyjemność słuchania polszczyzny w najlepszym wydaniu.

Spektakl "Fredro dla dorosłych - mężów i żon" zagrany od dnia premiery ponad 400 razy, wciąż cieszy się zainteresowaniem widzów, a według rankingu tygodnika "Wprost" osiągnął status jednego z najchętniej oglądanych spektakli dramatycznych w Polsce.

Spektakl w wykonaniu Teatru 6.piętro odbędzie się 29 listopada o godz. 17.30 i 20.30. Bilety na to wydarzenie kosztują 140 zł (parter) i 120 zł (balkon), dostępne są w biurze ogłoszeń "Kuriera Porannego" przy ul. św. Mikołaja 1 tel. 85 74 89 603 lub 602, w salonach Empik, sklepach muzycznych RifForaz w sprzedaży internetowej na stronach www.kupbilecik.pl i www.ebilet.pl.

Anna Kopeć
Kurier Poranny
18 sierpnia 2017
Portrety
Eugeniusz Korin

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia