Gala Baletowa na Bis - online - 06.02.2021 - g. 19.00

"Gala Noworoczna" - pod dyrekcją Krzysztofa Pastora - Polski Balet Narodowy

Wielkie powodzenie dwuczęściowej Gali Noworocznej spowodowało, że Polski Balet Narodowy przygotował kolejną porcję urozmaiconych form tanecznych w wykonaniu zespołu pod dyrekcją Krzysztofa Pastora.

W trzeciej części Gali pokażemy kolejne sekwencje taneczne wybrane z repertuaru Polskiego Baletu Narodowego oraz dwa rzadko widywane duety ze światowej klasyki choreograficznej. Obejrzymy widowiskową scenę balową oraz wzruszające „Pożegnanie z Matyldą" z „Jeziora łabędziego" w wersji Krzysztofa Pastora. Jego dramatyczny duet „Wie lange noch?" z baletu „Kurt Weill" oraz fragment z jego baletu „Moving Rooms" z muzyką Alfreda Schnittkego i Henryka Mikołaja Góreckiego.

Będą także perełki choreograficzne wielkich klasyków: Augusta Bournonville'a i oczywiście Mariusa Petipy, bez którego prac nie obejdzie się żadna gala baletowa. To dwa popisowe pas de deux z baletów: „Święto kwiatów w Genzano" Bournonville'a oraz z „Satanelli" Petipy. W tej części Gali występują m.in.: Yuka Ebihara, Mai Kageyama, Yurika Kitano, Rosa Pierro, Aneta Zbrzeźniak, Adam Myśliński, Kristóf Szabó, Dawid Trzensimiech, Rinaldo Venuti i Patryk Walczak. Orkiestrę Teatru Wielkiego - Opery Narodowej poprowadzi Marta Kluczyńska.

Trzecią część naszej Gali pokażemy premierowo online w sobotę 6 lutego o godz. 19.00, pozostawiając jej nagranie na platformie vod.teatrwielki.pl przez kolejne 14 dni. Z kolei 7 lutego na prośbę fanów baletu – powtórzymy raz jeszcze dwie poprzednie części Gali, udostępniając je na kolejne 11 dni, nie ustając w nadziei, że już wkrótce zaprosimy naszą publiczność na widownię Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Wobec dalszego wstrzymania działalności publicznej teatrów nie odbędą się niestety, zaplanowane w dniach 12-14 lutego, pokazy warsztatowe tegorocznych „Kreacji 13" na scenie kameralnej z nowymi miniaturami choreograficznymi naszych tancerzy. Tegoroczna odsłona tego niezwykłego cyklu zostanie przeniesiona do internetu i udostępniona dla widzów na vod.teatrwielki.pl już w marcu bieżącego roku.

Gala Baletowa na Bis 06.02.2021 o godz. 19.00, ONLINE na platformie vod.teatrwielki.pl

Adam Kozal
Teatr Wielki - Opera Narodowa
5 lutego 2021
Portrety
Krzysztof Pastor

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia