Gala laureatów

Wrocławski Teatr Współczesny

Gala laureatów konkursów szkolnych we Wrocławskim Teatrze Współczesnym rozpocznie dziś o godz. 11.00 drugi dzień wrocławskiej edycji projektu "Różewicz rozrzucony" . Wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia w konkursach: literackim, poetyckim, recytatorskim i plastycznym.

Nagrodzone prace plastyczne eksponowane są w foyer teatru. W konkursach brali udział uczniowie wrocławskich gimnazjów i liceów. Animatorem i koordynatorem konkursów jest Wojciech Walczak, polonista z gimnazjów nr 13 i 19 we Wrocławiu, opiekun redakcji gazety "Mag słowa" wydawanej przez gimnazjalistów w roku 90. urodzin Tadeusza Różewicza.

AVANT-GARDE THEATRE pod opieką Piotra Zabuskiego przy Zespole Szkół nr 25 we Wrocławiu zaprezentuje podczas Gali spektakl „Kartoteka” wg Tadeusza Różewicza oraz etiudę filmową „Odwiedziny dziadka”. Barbara Piotrowskia i Kaja Osóbka przedstawią impresję na temat wiersza Tadeusza Różewicza pt. „Brama”.

O godz.19.00 w ramach przeglądu spektakli Różewiczowskich Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza dziś na "Białe małżeństwo" Tadeusza Różewicza w reżyserii Krystyny Meissner.

Wczorajsza transmisja „Białego małżeństwa” w TVP Kultura odbyła się przy pełnej widowni. Publiczność – w różnym wieku i z różnych krajów – wywoływała aktorów do ukłonów kilka razy. Do obejrzenia fotorelacji zapraszamy na www.wteatrw.pl

PR projektu "Różewicz rozrzucony" - Karolina Marciniak: karolina.marciniak@wteatrw.pl, 697 858 632

oprac. mo
Materiały Teatru
8 czerwca 2011

Książka tygodnia

Trailer tygodnia