Gala operowo-operetkowa

„Zaśpiewaj to ze mną" - dyr. Tomasz Tokarczyk - Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej w Miechowie

Opera Krakowska zakończy tegoroczny 22. Letni Festiwal galą operowo-operetkową pt. „Zaśpiewaj to ze mną" (8 lipca 2018, godz. 19.00, Miechów).

Podczas wieczoru usłyszymy Iwonę Sochę, Agnieszkę Cząstkę, Vasyla Grokholskyiego i Adama Sobierajskiego. Solistom towarzyszyć będzie Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod kierownictwem Tomasza Tokarczyka.

W repertuarze koncertu znajdą się cytaty z takich oper jak: „Carmen" G. Bizeta, „Napój miłosny" G. Donizettiego, „Samson i Dalila" Camille'a Saint-Saënsa czy operetek: „Księżniczka czardasza", E. Kálmána i „Wesoła wdówka" F. Lehára.

Nie zabraknie także takich przebojów jak: „Ninon", B. Kapera, „Brunetki, blondynki" R. Stolza czy „Santa Lucia" T. Cottrau.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, a jego współorganizatorem jest Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Gala „Zaśpiewaj to ze mną" współfinansowana jest przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Opera w regionie", który swoją kontynuację będzie miał jesienią podczas koncertów w Nowym Targu oraz w Tarnowie.

(-)
Materiał Opery
5 lipca 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia