Gdyby nie Mozart nie byłoby Rihanny

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

„Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej” – projekt pod takim hasłem przygotowuje Opera i Filharmonia Podlaska wspólnie z gwiazdami Teatru Muzycznego Roma.

To ma być zwariowane widowisko muzyczne utrzymane w konwencji żywiołowego i zabawnego „wykładu" na temat historii rock'and'rolla, popu, rocka, twista, muzyki soul i wielu innych stylów muzycznych minionego stulecia. Założenie jest takie, by publiczność nie tylko mogła oglądać występy artystów na scenie, ale i w nie włączyć się. Zabrzmią największe przeboje z każdego dziesięciolecia. Usłyszeć będzie można m.in. Do You Love Me zespołu The Beatles, Mamma Mia ABBY, Listonosza Skaldów, Małgośkę Maryli Rodowicz, Tyle Słońca w całym mieście Anny Jantar, Daj mi tę noc zespołu Bolter, We Found Love Rihanny czy Jesteś szalona grupy Boys. Będą także fragmenty największych przebojów Elvisa Presleya czy Blues Brothers.

Artyści występować będą w kostiumach. Na Dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej pojawia się gwiazdy ROMY oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej:

- Tomasz Steciuk – znany ze znakomitych tytułowych ról Upiora i Korczaka w musicalach granych na scenie przy Odeskiej 1,

- Jakub Szydłowski – wystąpił m.in. w takich musicalach jak „Koty", „Deszczowa piosenka", „Grease",

- Ewa Prus - od siedemnastego roku życia związana z Teatrem Muzycznym ROMA, solistka zespołu Piotra Rubika,

- Weronika Bochat – zaśpiewała m.in. w „Akademii Pana Kleksa" czy „Les Miserables", regularnie nagrywa płyty z piosenkami dla dzieci i młodzieży

- Bartłomiej Łochnicki - solista Big Bandu Opery i Filharmonii Podlaskiej, w Białymstoku oklaskiwany za kreacje w „Korczaku" i „Upiorze w operze".

To będą pastiszowe wykonania wielkich przebojów – zapowiada jeden z pomysłodawców projektu – Tomasz Steciuk. Do tego wykonawcy przypomną anegdoty dotyczące zwyczajów, mody, gustów i ploteczek o sławnych zespołach i artystach, żyjących w tamtych latach. To projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ale nie tylko. Zapraszamy też dorosłych z sentymentem wspominających tamte czasy.

Premiera 25 kwietnia , godzina 10:00

Kolejny spektakl: 25 kwietnia, godz. 12:00. W przygotowaniu następne spektakle.

Dorota Sawicka
Materiał OiFP
19 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...