Gdyby Ziemia mogła mówić?

"Ziemianie" - reż. Lena Frankiewicz - Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl "Ziemianie" na podstawie sztuki Jarosława Murawskiego w reżyserii Leny Frankiewicz. Premiera 8 kwietnia.

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl "Ziemianie" na podstawie sztuki Jarosława Murawskiego, w reżyserii Leny Frankiewicz.

A co, gdyby Ziemia mogła mówić? Gdyby rośliny, drzewa wydawały dźwięki? Gdyby warzywa, oprócz witamin, gromadziły historie? Co by nam powiedziały? O lasach, które wycinamy pod drogi, o łąkach, które zamieniamy w parkingi, o polach, które zasypujemy pestycydami? O tym, co będzie, kiedy już zjemy wszystkie zwierzęta. I kiedy znikną ostatnie pszczoły. Przyłóż ucho do ziemi i posłuchaj. Mówią Ziemianie.

"Ziemianie" to bajka ekologiczna. To głos, który oddajemy zwierzętom, roślinom, naszej planecie. To próba zwrócenia uwagi na to, że na własne życzenie zmierzamy w stronę katastrofy: zatruwając powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy, glebę, na której hodujemy rośliny i zwierzęta. To opowieść o tym, że można żyć inaczej – oszczędniej, rozsądniej, w zgodzie z naturą. Zamiast wyłącznie brać – dawać. Zamiast niszczyć – tworzyć. Jeszcze nie jest za późno.

(-)
Materiał Teatru
22 marca 2017
Portrety
Lena Frankiewicz

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...