Gdyby Ziemia mogła mówić?

"Ziemianie" - reż. Lena Frankiewicz - Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl "Ziemianie" na podstawie sztuki Jarosława Murawskiego w reżyserii Leny Frankiewicz. Premiera 8 kwietnia.

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl "Ziemianie" na podstawie sztuki Jarosława Murawskiego, w reżyserii Leny Frankiewicz.

A co, gdyby Ziemia mogła mówić? Gdyby rośliny, drzewa wydawały dźwięki? Gdyby warzywa, oprócz witamin, gromadziły historie? Co by nam powiedziały? O lasach, które wycinamy pod drogi, o łąkach, które zamieniamy w parkingi, o polach, które zasypujemy pestycydami? O tym, co będzie, kiedy już zjemy wszystkie zwierzęta. I kiedy znikną ostatnie pszczoły. Przyłóż ucho do ziemi i posłuchaj. Mówią Ziemianie.

"Ziemianie" to bajka ekologiczna. To głos, który oddajemy zwierzętom, roślinom, naszej planecie. To próba zwrócenia uwagi na to, że na własne życzenie zmierzamy w stronę katastrofy: zatruwając powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy, glebę, na której hodujemy rośliny i zwierzęta. To opowieść o tym, że można żyć inaczej – oszczędniej, rozsądniej, w zgodzie z naturą. Zamiast wyłącznie brać – dawać. Zamiast niszczyć – tworzyć. Jeszcze nie jest za późno.

(-)
Materiał Teatru
22 marca 2017
Portrety
Lena Frankiewicz

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...