George Gershwin i Cole Porter. Śpiewająco

"Natural Woman" - recital Magdaleny Daniel - Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

7 marca o godz. 20 w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" odbędzie się recital Magdaleny Daniel - "Natural Woman". To niepowtarzalna okazja do bliższego poznania aktorki Kubusia, jej prywatnych upodobań i muzycznych fascynacji.

To próba powrotu do klasyki muzyki rozrywkowej takich kompozytorów jak George Gershwin oraz Cole Porter.

Podczas recitalu usłyszymy piosenki rozrywkowe w klasycznej aranżacji oraz piosenki w pięknych, polskich tłumaczeniach m.in. "Cheek to cheek", "Summertime", "What a wonderful world", "A natural woman", "Ain't she sweet", "How deep is your love", "Body and soul" czy "Proszę sądu".

Magdalena Daniel to rodowita Ślązaczka. Od najmłodszych lat wiedziała, że będzie śpiewać i grać w teatrze. W Studio Doroty Pomykały i Danuty Owczarek stawiała pierwsze kroki na scenie. W 2008 roku rozpoczęła studia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie - Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku - kierunek Aktorski.

W 2012 roku rozpoczęła pracę w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, gdzie zadebiutowała w spektaklu Petra Nosálka "Na Arce o ósmej". W tym samym roku została asystentką na macierzystej Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz rozpoczęła naukę w Pierwszej Prywatnej Szkole Muzycznej "Muzyk" w Kielcach, na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej (w klasie p. Marty Wilk).

Naszej aktorce na pianinie akompaniować będzie Daniela Karwowska - pianistka. Ukończyła Szkołę Muzyczną 2 st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Na co dzień nauczycielka fortepianu w szkołach muzycznych na terenie woj. świętokrzyskiego. Interesuje sie narciarstwem, kinematografią i muzyką.

Cena biletu - tylko 5 zł!

(-)
Materiał Teatru
7 marca 2015

Książka tygodnia

Trailer tygodnia