Gliwicka Noc Teatrów

Noc Teatrów Metropolii – 29 września 2018

Podobnie jak w latach minionych przyłączamy się do Nocy Teatrów Metropolii. Pomysłodawcą i inicjatorem tego wydarzenia jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia".

W sobotę, 29 września, zapraszamy na warsztaty zapowiadające dwa premierowe spektakle dla dzieci: „Królową Śniegu" wg Hansa Christiana Andersena, „Malutką Czarownicę" wg Otfried'a Preussler'a oraz przedstawienie „W kole" w reż. Bartosza Kurowskiego. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zgłoszenia należy wysyłać na adres bow@teatr.gliwice.pl, lub dzwonić 32/ 230 49 68.

Szczegółowy plan działań:
13.00 – 15.30, „Królowa Śniegu" kampania zimowa – promocyjna próba
Warsztat podczas którego uczestnicy opracują plan promocji i zaprojektują elementy identyfikacji graficznej premierowego spektaklu dla dzieci „Królowa Śniegu" wg H.Ch. Andersena, w reżyserii Magdaleny Żarneckiej. Premiera zaplanowana jest na 1 grudnia 2018 roku. Najlepsze pomysły, prace zostaną włączone do realizowanej przez nasz teatr kampanii reklamowej.
Prowadzenie: Jarosław Ciołek, Agnieszka Skowronek (dział marketing/ PR Teatru Miejskiego w Gliwicach) oraz graficzki ze współpracującego z Teatrem Muflon Studio – Maria Prochaczek, Weronika Mehr
Bilety: wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc bow@teatr.gliwice.pl
Miejsce: Teatralne Patio lub Foyer Małej Sceny (w przypadku deszczu), ul. Nowy Świat 55 - 57

16.00 – 17.00, Spektakl „W kole", Krystyna Miłobędzka, reżyseria Bartosz Kurowski
Przedstawienie zrealizowane z myślą o najmłodszych widzach, dzieciach w wieku od 3 do 5 lat. Podobnie jak podwórkowe zawołanie „pobawmy się w..." otwiera przestrzenie wyobraźni, inicjując grę w „dom czy sklep", tak i my zapraszamy do wspólnej zabawy. Pobawmy się w świat!
Spektakl inspirowany jest nurtem teatru dla najnajów – widzów najmłodszych. Bezpieczna przestrzeń, wyraziste elementy plastyczne, zaskakujące motywy muzyczne i mniej sformalizowany charakter prezentacji dają możliwość wzięcia udziału we wspaniałej teatralnej przygodzie. Przedstawienie ma charakter interaktywny. Dzieci wraz z wykonawcami będą bawić się w echo, namalują kredą swój świat, a nawet będą mogły wpływać na przebieg zdarzeń.
reżyseria: Bartosz Kurowski; scenografia: Klaudia Laszczyk; muzyka: Marcin Kusz; produkcja: Beata Sokołowska; obsada: Iga Bancewicz, Olga Żmuda, Marcin Kusz
bilety: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy)
miejsce: Scena Mikro przy ul. Nowy Świat 55 – 57

Zdjęcia ze spektaklu „W kole", fot. Bożena Nitka

17.00 – 20.00, Poznaj „Malutką Czarownicę" – gry i zabawy dla dzieci
Noc to ulubiona pora czarownic, także tych malutkich. W świat teatralnej magii zabiorą Was aktorzy sceny dziecięcej Teatru Miejskiego w Gliwicach. Spotkamy czarownice z różnych bajek i baśni. Ujrzymy ich cienie, przygotujemy lalki, poznamy zaklęcia i tańce.
Warsztaty, gry, zabawy nawiązujące do premierowego spektaklu „Malutka Czarownica", reż. Daniel Arbaczewski. Premiera zaplanowana jest na 13 października 2018 roku. Działania poprowadzą grający w spektaklu aktorzy Anna Moś, Kornel Sadowski, Iga Kira Bancewicz, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński
Prowadzenie: Anna Moś, Kornel Sadowski, Iga Kira Bancewicz, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński
Bilety: wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc bow@teatr.gliwice.pl
Miejsce: Teatralne Patio lub Foyer Małej Sceny (w przypadku deszczu), ul. Nowy Świat 55 - 57

Pomysłodawcą i inicjatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Agnieszka Skowronek
Materiał Teatru
11 września 2018

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...