Główna nagroda w kategorii radio fiction

Słuchowisko Krzysztofa Czeczota "Andy"

Słuchowisko Krzysztofa Czeczota "Andy" (w reżyserii autora) zdobyło główną nagrodę w kategorii radio fiction na międzynarodowym festiwalu Prix Europa.

Berliński festiwal jest największym corocznym konkursem twórczości telewizyjnej, radiowej oraz internetowej. Celem festiwalu ,organizowanego pod auspicjami Rady Europy , jest promocja ambitnych produkcji medialnych pokazujących wielość odcieni europejskich kultur. Do radiowej części konkursu zgłoszono w tym roku niemal siedemset różnych tytułów.

"Andy" to jedno z najciekawszych słuchowisk zrealizowanych w studiach Teatru Polskiego Radia w ubiegłym sezonie (premiera miała miejsce na antenie Programu III). Jego bohaterem jest zawodowy realizator dźwięku, grany przez Adama Woronowicza. Ale drugim bohaterem - jest Roman Wilhelmi ,nieżyjący od lat, wybitny polski aktor, którego nagrania zostały wykorzystane do stworzenia zupełnie nowej sytuacji dramatycznej. W słuchowisku znajdziemy wszystko: szaleństwo, miłość, wątek kryminalny i krytykę współczesnych mediów. Ważnym składnikiem budującym niezwykłą, tajemniczą atmosferę słuchowiska jest realizacja akustyczna (w systemie dźwięku przestrzennego), której autorem jest Andrzej Brzoska.

(-)
Materiał Teatru
28 października 2013

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia