Gob Squad w Wałbrzychu – warsztat mistrzowski

Warsztat mistrzowski Sarah Thom i Mathew Hand

Gob Squad w Wałbrzychu – warsztat mistrzowski dla performerów/ pedagogów teatru / twórców prowadzących grupy nieprofesjonalne.

4 listopada 2017 w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowy Warsztat mistrzowski Sarah Thom i Mathew Hand z legendarnego kolektywu Gob Squad, organizowany przez Teatr Dramatyczny.

Artyści poprowadzą jednodniowy masterclass skierowany do performerów/ pedagogów teatru/ reżyserów/ innych twórców pracujących z aktorami nieprofesjonalnymi, poświęcony strategiom użycia mediów jako gestu
i narzędzia performera.

Twórcy skoncentrują się na pracy z video, podzielą się swoim doświadczeniem i zaangażują uczestników do wspólnego działania.

Aby wziąć udział w masterclassie Gob Squadu należy wysłać zgłoszenie z krótką informacją o sobie do dnia 2 listopada 2017 na adres pedagożki teatru, Doroty Kowalkowskiej: dorotakowalkowska@gmail.com albo zapisać się telefonicznie: 74/ 648 83 18 lub 74/ 648 83 19.

Opłata za udział w warsztacie: 100 zł (bez noclegu).
Liczba miejsc ograniczona!
Warsztat w języku angielskim.
Miejsce warsztatu: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu,
sala 10 B
Czas trwania: 11.00 – 18.00 – warsztat (zamknięty)
Po warsztacie, w godz. 19.00 – 21.00 odbędzie się projekcja rejestracji spektaklu „Super Night Shot" (z tłumaczeniem) – otwarta dla widzów.

*Gob Squad to siedmiogłowy potwór, kolektyw artystyczny mający siedmiu szefów. Gob Squad to jednocześnie rodzina patchworkowa i utopia społeczna, posiadająca tożsamość schizofreniczną i wielokrotnie rozszczepioną osobowość: obupłciową, binarodową i bilingualną. W ich spektaklach widzowie otrzymują zaproszenie do wyjścia z tradycyjnej roli biernego obserwatora. Gob Squad tworzy absurdalnie utopijne scenariusze, w których możliwe staje się zarówno istotne doświadczenie wspólnotowe jak i autentyczne spotkanie z udziałem przechodniów i widzów. Kolektyw Gob Squad powstał w 1994, kiedy jego członkowie byli jeszcze studentami w Nottingham Trent i Gießen. Berlin stał się kreatywnym domem grupy w 1999. Stali i kluczowi członkowie to Johanna Freiburg, Sean Patten, Sharon Smith, Berit Stumpf, Sarah Thom, Bastian Trost i Simon Will. Dodatkowo rozmaici artyści współpracują z kolektywem przy poszczególnych projektach. Menedżerem grupy jest Eva Hartmann.

Ich spektakle pokazywano na wszystkich kontynentach poza Antarktydą.

**Warsztat odbywa się w ramach realizowanego przez Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu międzypokoleniowego projektu „Wczuj się. Pracownia Empatii", prowadzonego przez Dorotę Kowalkowską, Dorotę Ogrodzką i Sebastiana Świądra. Finał działań odbędzie się 2 grudnia w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna Narodowego Centrum Kultury.

Współfinansowanie ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

(-)
Materiał Teatru
2 listopada 2017

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...