Gorączka is back

"Gorączka powstańczej nocy" - Teatr WARSawy

Z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Pożar w burdelu przygotował wydarzenie wyczekiwane i wyjątkowe. Największy hit najlepszego w Polsce kabaretu, "Gorączka powstańczej nocy", ab ovo na deskach Teatru WARSawy! Znowu będzie można wzruszyć się przy "Niewarszawie", odwiedzić posterunek na Wilczej i odlecieć przy "Balonie Orandż".

Warszawa 1944. Powstanie chyli się ku upadkowi. Artystyczny oddział złożony z poetów, naukowców i aktorów ostrzeliwuje się na ostatniej barykadzie kultury. Artystyczni powstańcy otwierają tunel czasoprzestrzenny, którym poeta Wiesław udaje się po posiłki do współczesnej Warszawy. Niestety, w tym roku tunel okazuje się niestabilny. Do walki z Tygrysami i Goliatami staną wprawdzie Pendolino i Veturilo, a powstańczy Batalion Gender zada wielkie straty wrogowi, ale Wiesław zamiast w Warszawie - wyląduje w Poznaniu, gdzie uwikła się w skomplikowany romans z businesswoman Ireną. Czy Wiesław okiełzna libido i uratuje Powstanie? To się okaże w sequelu kultowego odcinka Pożaru w burdelu, "Gorączce powstańczej nocy vol.II".

Wakacje w mieście. Szalone emocje. Trupy. Pościgi. Romanse. Balon orandż, Niewarszawa i komisariat na Wilczej. Gorączka is back.

Najlepszy towar w mieście: Monika Babula, Agnieszka Przepiórska, Lena Piękniewska, Tomasz Drabek, Andrzej Konopka, Maciej Łubieński, Mariusz Laskowski oraz gościnnie prosto z Poznania - Anna Mierzwa. Scenografia - Julia Skrzynecka

Muzyka - Michał Górczyński & Wiktor Stokowski
Scenariusz - Maciej Łubieński & Michał Walczak
Reżyseria - Michał Walczak

Burdel będzie świadczył artystyczne usługi 2, 3, 4, 5 sierpnia o godz. 20.30.

Cena biletu: 70zł

(-)
Materiał Teatru
25 lipca 2014
Teatry
Teatr WARSawy

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia